Domácí tým nastoupil v základní sestavě s mladým nahrávačem Dvořákem, jedničku na tomto postu Sládečka nechal trenér Petr Brom i kvůli zranění na střídačce. Stejně tak i blokaře Sukubu, jenž doléčuje kolenní vazy.

A nevedl si zprvu špatně, v úvodním setu dlouho vedl, ale Opava byla lepší především díky bezchybnému univerzálovi Rybníčkovi. Když ale ve druhém dějství přišel na hřiště zkušenější slovenský reprezentant Sládeček, hra Jihostroje se uklidnila.

K výtečnému výkonu se rozehrál druhý univerzál utkání Diego Bonini, jenž mířil přesně a razantně jak v útoku, tak na podání a Jihočeši vyrovnali poměr setů na 1:1. Ve třetím dějství už byli jednoznačně pány na hřišti. Ani prostřídání celé základní šestky opavskému trenérovi Martinu Demarovi nepomohlo, získal pouhých třináct bodů. Stejný byl i set čtvrtý.

„Je mi smutno z našeho výkonu, odchodili jsme to, sklopili jsme hlavu a nebojovali. Budějovicím stačil průměrný výkon, ten náš byl katastrofální,“ hodnotil trenér hostí Martin Demar utkání.

„Opava je vždy těžkým soupeřem. Připravovali jsme se na ten zápas opravdu důkladně. Blokaři hostů zprvu dobře četli naši hru, příchodem Sládečka jsme se uklidnili a dobře bránili,“ poznamenal jeho spokojený protějšek Petr Brom.

České Budějovice – Opava 3:1 (-22, 22, 13, 16)