První set úvodního zápasu se nesl ve vyrovnaném duchu, tedy až do stavu 12:12. „Do té doby jsme s domácími drželi krok, poté nám začal odcházet příjem," řekl hrající kouč Hlučína Miroslav Kvapil.

„Soupeř hrál výborně v poli, my jsme se s tím nedokázali vyrovnat," pokračoval trenér. Ve druhém setu šel Drásov do vedení 20:15. „Kluci to ale nezabalili, podařilo se nám snížit na 21:20. Jenomže se dostavil zřejmě strach z možného úspěchu, vyhodili jsme čtyři balony do autu a bylo rozhodnuto," hledal Kvapil příčiny nezvládnuté první sady.

Ve třetí hře šli domácí do vedení 18:12 a to už si pohlídali.

Drásov – Hlučín 3:0 (20, 25, 18)
Hlučín: Skoták, Dihel, Bajgar, Jaborský, Balarin, Dědoch, libero Mika – Školotík

Druhé utkání bylo ze strany hostujícího výběru lepší. „V prvním setu nám domácí utekli, ale nám se dařilo stahovat. Nakonec jsme vyrovnali na 22:22, bohužel v koncovce nám chyběl důraznější útok, a to rozhodlo," podotkl Kvapil.

Ani začátek druhého setu nenašel Hlučín v nejlepším rozpoložení. Domácí vedli 8:3. „Nám se podařilo tento náskok vymazat, ale stálo nás to dost sil, které nám v koncovce chyběly. Třetí set se tahal až do koncovky, avšak chybělo nám i kousek toho štěstí. Musím ale uznat, že Drásov vyhrál oba duely zaslouženě," uzavřel Miroslav Kvapil.

Drásov – Hlučín 3:0 (23, 21, 23)
Hlučín: Školotík, Hladiš, Kvapil, Dihel, Dědoch, Jaborský, libero Mika – Balarin