Za účasti třinácti mužských a osmi ženských týmů, které byly do turnaje nominovány dle výsledků celé sezony, systémem na dvě porážky se do finálových bojů probojovaly nejvýše nasazené dvojice.

Za příznivého počasí a před zraky stovky diváků se 
v zápase ženské kategorie o 3. místo utkaly sestry Štěpánka a Vlaďka Šťastné proti Ivaně Chalupové s Barborou Halířovou a jasně zvítězily 2:0 (15:13, 15:8). 
V mužské skupině zvítězila po boji zkušená dvojice Roman Šťastný – Vlastik Čermák 2:1 (15:12, 13:15, 15:12) nad mladíky Tomášem Čermákem a Bobem Kociánem.

Do velkého finále žen se probojovaly zkušené páry Renáta Šťastná – Jana Motyčková a Gabriela Pokorná – Míša Holystová, které nakonec zvítězily 2:1 (15:9, 11:15, 10:15).

Mezi muži se utkaly dvě nejvýše nasazené dvojice, překvapení letošní sezony Michal Valík s Janem Kupčíkem se zkušenými Ondry Kupkou a Malotou, kteří po prohře v prvním kole prošli do finále opravným pavoukem. Rovněž finále bylo velmi vyrovnané a hrálo se na tři sety a zaslouženými vítězi letošního Ferram Cupu se staly nasazené jedničky Michal Valík – Jan Kupčík.