„Pohár se nám povedl i nepovedl. Výsledkem víkendového snažení bylo sice třetí místo ve finálovém turnaji, ale až celkové páté místo v pořadí celého poháru,“ řekl k turnaji trenér dívek David Šťastný. Jak ale dodal, děvčata nemusí být až tak smutná, protože na začátku do poháru vstoupilo celkem dvacet čtyři družstev, a tak je páté místo docela příjemné.

Na hradeckém turnaji ale provázela opavský tým neuvěřitelná smůla. Už z Opavy odjel jen v osmi hráčkách. „První duel odehrála děvčata proti Přerovu a porazila ho dva jedna, pak ale přišlo utkání s Lanškrounem, které už nedohrála Vlaďka Šťastná, která si bolestivě vyvrknula kotník,“ říká David Šťastný s tím, že malou náplastí jí může být vítězství dva nula.

Dalšími soupeřkami byly hráčky Střešovic, které Opavanky porazily také 2:0, s Děčínem opět zvítězily 2:1. „Poslední sobotní zápas nás čekal s Prostějovem. Při něm se zranila Petra Šťastná a v hektickém zápase naše dívky prohrály 1:2,“ popsal trenér David Šťastný.

V neděli tak Opavanky nastoupily ještě ke dvěma zápasům. První byl proti Brnu a poslední vystoupení s Plzní. „Bohužel naše okleštěná sestava bez nahrávačky a smečařky, kdy na nahrávku muselo jinak naše libero, si se soupeřkami nedokázala poradit a prohrála dvakrát dva nula,“ shrnul David Šťastný a dodal, že všechna děvčata si ovšem zaslouží obdiv, jak se k zápasům postavila a bojovala do posledního míče.

Letošními vítězkami českého poháru se nakonec staly hráčky VK Modřanská Prostějov (celkový zisk z pěti turnajů 96 bodů), druhé skončily dívky týmu Junior Brno (82 bodů), třetí Lokomotiva Plzeň (82 bodů) a čtvrtou příčku si odnesl Spartak Děčín (81 bodů). Opavanky na pátém konečném místě získaly celkem 79 bodů.

V nadcházejícím víkendu jede družstvo juniorek Happy Sportu do Jablonce nad Nisou ke kvalifikačnímu dvojutkání o postup do baráže o extraligu juniorek.