Happy sport měl katastrofální vstup do utkání. Prohrával 1:8 a 3:14. „Nezačali jsme ideálně. Ale s přibývajícími minutami se nám podařilo náskok stáhnout. Když už to vypadalo, že bychom se mohli nadechnout k obratu, přišla koncovka, kterou jsme nezvládli," řekl posmutněle trenér Opavy David Šťastný.

Druhá hra začala pro domácí dobře. „Drželi jsme vedení o dva tři body. Bohužel pak se dostala k servisu hostující nahrávačka a dala nám čtyři esa. Nebyli jsme schopni ji bránit," povzdechl si domácí kouč. Za stavu 23:23 pokazili domácí servis a následně nasměrovali balon do sítě. „Ve třetím setu jsme už nenašli síly na obrat. Soupeř hrál dobře, nepomohla nám ani střídání," dodal Šťastný.

Happy Sport Opava - Nový Jičín 0:3 (-21, –21, -14)
Opava: Dohnalová, Pavelková, Sedláčková, Němcová, Š. Šťastná, Procházková, libero Válová – Gracová, Gratzová, Kotasová, Adamčíková, V. Šťastná

Druhé utkání se proměnilo v jednoznačnou záležitost. Nový Jičín Opavu přehrával a nedovolil jí téměř nic. „V prvním setu jsme se soupeřkami drželi krok, bohužel utekla nám koncovka. Od tohoto momentu existovalo na palubovce jen jedno družstvo a tím byl Nový Jičín," řekl David Šťastný. „Byli na nás dobře připravení, hráli jen se základní šestkou a zaslouženě vyhráli," uznal.

Happy Sport Opava - Nový Jičín 0:3 (-23, -11, -18)
Opava: Dohnalová, Pavelková, Sedláčková, Němcová, Š. Šťastná, Procházková, libero Válová – Gracová, Gratzová, Kotasová, Adamčíková, V. Šťastná