Happy Sport začal s velkým přehledem. „Od prvního setu jsme měli mírnou převahu a v klidu jsme vyhráli první dva sety," řekl trenér Happy Sportu David Šťastný.

Ve třetím setu domácí hráčky polevily v koncentraci, hostující výběr prostřídal sestavu a celkově ožil, nakonec měl 
v dramatické koncovce i více štěstí a set získal v poměru 25:22. „Něco jsme si v pauze museli říci, a očividně to pomohlo. Naše hra se razantně zlepšila a utkání jsme dotáhli do vítězného konce," dodal David Šťastný.

Happy Sport Opava - Šlapanice 3:1 (18, 24, -22, 15)
Opava: Dohnalová, Pavelková, Kvapilová, Němcová, Š. Šťastná, H. Gráczová, libero M. Gracová

Druhý zápas Opavankám nevyšel. Začátek přitom vypadal jako v prvním zápase. Do stavu 15:7 pro domácí to vypadalo na jasnou záležitost. „Od tohoto stavu, kdy hostující tým poslal do hry druhou nahrávačku, jako bychom přestali bránit. Špatně jsme podávali, trápili se na útoku," smutnil trenér Opavy.

Slezanky nebyly schopné bránit útoky bojovně hrajících Šlapanic. „ I přes snahu se už nám nepodařilo výsledek otočit a prohráli jsme 0:3," konstatoval David Šťastný.

„Náš nejhorší výkon v sezoně, hráčky, které dostaly příležitost, si jí asi neváží a nezvládají těžší zápasy. Jedinou světlou stránkou byl výkon nejmladší domácí hráčky Vlaďky Šťastné, která svůj tým podržela hlavně pětašedesátiprocentní úspěšností na útoku, ostatní mě zklamaly," nešetřil trenér kritikou.

Happy Sport Opava - Šlapanice 0:3 (-20, -21, -22)
Opava: Dohnalová, Pavelková, Valová, Kotasová, V. Šťastná, Procházková., libero M. Gracová – Š. Šťastná