Hlučín začal výborně. „První set byl z naší strany suprový. Do utkání jsme vstoupili bez respektu a hosty přehrávali, na naši hru se bylo radost dívat," pochvaloval si hrající trenér Hlučína Miroslav Kvapil. Další dvě hry dopadly lépe pro hosty.

„Beskydy přestaly dělat chyby. Zlepšily servis a jasně hru ovládly," pokračoval domácí stratég. Hlučín se dokázal zvednout. Ve čtvrté sadě prohrával 15:18, přesto ji dokázal vyhrát. „Zlepšili jsme hru v poli, řadu míčů jsme pochytali. Hráli jsme odvážně na smeči a po zásluze se nám podařilo vyrovnat na 2:2," podotkl Miroslav Kvapil.

Tie-break ale domácí nerozehráli dobře. Nabrali pětibodovou ztrátu. „Podařilo se nám snížit na 6:8, pak jsme ovšem udělali chybu a soupeř už set nepustil," řekl závěrem k prvnímu duelu trenér.

Hlučín – Beskydy 2:3 (18, -15, -17, 23, -9)
Hlučín: Jaborský, Balarin, Dědoch, Skoták, Dihel, Bajgar, libero Mika – Hladiš, Duraj, Školotík

Druhé utkání se hrálo v režii favorita. „Soupeř si v každém setu vytvořil v úvodu dvou až tříbodový náskok, který si hlídal až do konce," uvedl k druhému utkání Kvapil.

„Trojice Plichta, Kubala a Provazník měla zápas tvrdě pod kontrolou. Našim klukům ale nešla upřít bojovnost. Bojovali až do konce," zakončil trenér Hlučína.

Hlučín – Beskydy 0:3 (-20, -21, -22)
Hlučín: Skoták, Školotík, Hladiš, Kvapil, Duraj, Dědoch, libero Mika – Dihel, Balarin