První zápas měl Hlučín pod kontrolou, a to i třetí set, který byl nejvyrovnanější. „Šlo o pohodové utkání, které jsme zvládli bezchybně. Ze začátků setů sice soupeř trochu kousal, ale my jsme jej v koncovkách přinutili k chybám a celé utkání poměrně lehce vyhráli," řekl k úvodnímu duelu dne hrající trenér Hlučína Miroslav Kvapil.

Hlučín – Polanka 3:0 (22, 22, 25)
Hlučín: Jaborský, Balarin, Boček, Večeřa, Hladiš, Kuchař, libero Míka – Kvapil, Karčmář, Skoták

Druhý zápas nezačal pro Hlučín šťastně. První hru lehce ztratil. „Přišlo mi, že jsme soupeře podcenili, a ten nás za to tvrdě potrestal," povzdechl si hlučínský stratég. V dalším průběhu přece jen Hlučín získal nad vývojem duelu kontrolu.

„V dalších dvou setech jsme už předváděli svou hru. Vypadalo to, že zápas dotáhneme 
v poklidu do vítězného konce," pokračoval trenér Kvapil. Jenomže poté jeho tým polevil. „Polevili jsme v koncentraci. Přestalo se nám dařit na příjmu. Byli jsme bez energie," hledal trenér příčiny obratu ve vývoji hry.

Čtvrtý set Hlučín prohrál, v páté sadě ho Polanka přejela. „Zvedl se Kozák, který nás rozstřílel servisem. Nebyli jsme schopni na něj najít obranu. Polanka šla tvrdě za svým cílem, měla lepší přístup a vyhrála zaslouženě," uznal Kvapil.

Hlučín – Polanka 2:3 (-17, 24, 18, –20, –6)
Hlučín: Kvapil, Karčmář, Boček, Skoták, Hladiš, Kuchař, libero Míka – Večeřa, Balarin