„Je to tak, sezonu dohraji ve Francii. Pokud bude oboustranná spokojenost, může se mé angažmá prodloužit,“ řekl opavský blokař. „Jedná se o tým, který chce útočit na postup. Klub je na šestém místě a s minimální ztrátou na první tři postupové příčky. Před námi je ještě větší polovina soutěže, je tak pořád o co hrát.“

Nové angažmá bere Cerha jako velkou výzvu. „Nezastírám, že se jedná o zajímavou nabídku, a to jak co se týká destinace, tak i financí, navíc ekonomická stabilita opavského klubu není zrovna nejlepší,“ podotkl Cerha.

„Nechtěli jsme Jirkovi bránit. Loni u nás odvedl dobré služby. Navíc ve Francii si polepší finančně a nám se uleví po ekonomické stránce,“ komentoval Cerhův odchod ředitel opavského klubu Lubomír Rabinský.

Žádné další odchody se v Opavě už ale neplánují. „V žádném případě. Stávající sestava se již měnit nebude,“ řekl Rabinský. Trenér Martin Demar věří, že Cerhův odchod tým nepoznamená.

„Měl na výběr buď zůstane u nás, nebo zamíří do Francie. My ale máme v kádru dva kvalitní střeďáky, proto jsme mu nebránili. Hráče typu Chudíka, Rybníčka nebo Fily bychom rozhodně nepouštěli,“ zdůraznil trenér Demar.