„Po vítězství nad Novým Jičínem jsme chtěli bodovat i v Brně," nastínil svůj plán trenér Kylešovic Luboš Pecháček. „Od začátku bylo vidět, že nás čeká vyrovnaný boj, což dokumentoval hned první set," podotkl kouč hostujícího týmu.

V prvním setu vedly Kylešovice 23:22, ale prohrály ho. Ve druhém hracím období se hrál do stavu 14:14 vyrovnaný volejbal. „Pak jsme ale vyrobili spoustu nevynucených chyb a domácí vedli 2:0," popisoval trenér Pecháček další průběh zápasu.

Kylešovice ale na kolena nepadly. „Udělali jsme změny v sestavě a vyšel nám nástup do třetího setu, podařilo se nám snížit na 2:1, čtvrtý set jsme byli lepším týmem a zaslouženě srovnali na 2:2," pochvaloval si Luboš Pecháček.


V páté sadě hrály Kylešovice dobře, vedly 14:12. „Měli jsme dva mečboly, ale soupeř nás neskutečným prasátkem při podání zlomil a zápas vyhrál," povzdechl si trenér.

Brno-Juliánov – Kylešovice 3:2 (23, 20, -10, -22, 14)
Kylešovice: Pecháčková, Zamykalová, Haasová, Kotasová, Halátková, Píšalová, libero Kanovská – Bartošíková, Bláhová

Vstup do druhého zápasu Kylešovicím nevyšel, prohrávaly 4:10. „Dostali jsme ale brzy do hry a zaslouženě vedli 1:0. Ve druhém setu jsme šli do vedení 11:6, ale nekoncentrovaností a spoustou vyrobených chyb jsme Brno vrátili do hry," začal hovořit o druhém zápase Luboš Pecháček.

Třetí a čtvrtý set nabídl divákům vyrovnaný volejbal. „Naštěstí jsme tentokrát vyrobili v koncovce méně chyb než domácí a po bojovném výkonu jsme získali tři body," vydechl si kouč Kylešovic.

„Krom druhého setu prvního zápasu musím holky pochválit za bojovnost. Trápí nás spousta nevynucených chyb, kterými dostáváme soupeře zpět do hry, znervózníme a naše sebevědomí klesá a nepředvádíme volejbal, který umíme, snad se pro další zápasy vylepšíme," přeje si Luboš Pecháček.

Brno-Juliánov – Kylešovice 1:3 (-22, 20, -20, -22)
Kylešovice: Pecháčková, Zamykalová, Haasová, Kotasová, Halátková, Píšalová, libero Kanovská – Bartošíková, Bláhová