Přestože trenér Kylešovic Luboš Pecháček čekal těžký souboj hned v úvodním zápase, Bílovec velké problémy domácím nezpůsobil. „Tuhý boj se konal pouze ve druhém setu. Bílovec s námi držel krok do stavu 12:12, pak doslova odpadl a ve třetím setu už vůbec nekladl odpor, dělal spoustu chyb a zápas se stal jednoznačnou záležitostí," popisoval kouč kylešovických volejbalistek.

VK Kylešovice - Bílovec 3:0 (14, 16, 9)
Kylešovice: Bartošíková, Kotasová, Píšalová, Lesáková, Halátková, Bláhová, libero Davidová. Střídaly: Kanovská, Haasová, Zamykalová

Druhé vzájemné měření sil mělo podstatně vyrovnanější průběh, což už naznačila první sada. Domácí prohrávaly 4:8 a soupeře se bodově podařilo dotáhnout až po druhém technickém timu. V koncovce pak Bílovec zlomili.

Také ve druhém Kylešovice nezačaly nejlépe. Až do stavu 17:19, než proběhlo dvojstřídání, Pecháčkova družina tahala za kratší konec. Tento tah trenéra se ovšem pro další průběh ukázal jako rozhodující. Kylešovický celek otočil na 24:20 a došel si pro vítězství i ve druhé sadě.

„Tento zvrat zcela hosty odzbrojil a třetí set už zase nekladli žádný odpor. Ve druhém zápase soupeř hru zlepšil, my více chybovali, ale i tak jsme byli lepším týmem a zaslouženě máme další tři body do tabulky," doplnil.

VK Kylešovice - Bílovec 3:0 (21, 21, 11)
Kylešovice: Kanovská, Haasová, Zamykalová, Píšalová, Lesáková, Halátková, libero Davidová. Střídaly: Bartošíková, Kotasová, Bláhová