„První zápas byl vyrovnaný, s mnoha krásnými výměnami. I když to, že jeden tým má navrch, se během několika minut, může obrátit," řekl kylešovický kouč Luboš Pecháček.

První sadu Kylešovice vyhrály, druhou bral Bílovec. „V každém začátku setu jsme tahali za kratší konec. V první sadě jsme dokázali vývoj otočit, ve druhé už bohužel ne," pokračoval kylešovický trenér.

Třetí set nabídl neskutečné drama. „Koncovku jsme ale zvládli," vydechl si Luboš Pecháček. Ve čtvrtém hracím období vedli domácí 16:11, ale ani to jim nestačilo.

„Úplně jsme vypadli ze hry, přišel totální kolaps ve všech herních činnostech," kroutil hlavou šéf domácí lavičky. V pátém setu zápas gradoval. Bílovec měl dva mečboly. „Nám se je podařilo odvrátit a hned náš první jsme proměnili ve vítězství," zakončil Luboš Pecháček.

Kylešovice - Bílovec 3:2 (18, -19, 25, -18, 15)
Kylešovice: Bartošíková, Haasová, Zamykalová, Halátková, Kotasová, Píšalová, libero Kanovská - Pecháčková, Smijová, Mynářová, Bednaříková

I ve druhém zápase se podařilo Kylešovicím první set vyhrát, pak byl ale úspěšnější soupeř. „Do utkání jsme znovu vstoupili vlažně, první set jsme ale dokázali vyhrát. Ve druhém jsme vedli 8:5, ale hosté výsledek otočili.

Ve třetí sadě jsme prohrávali 6:12, a když se nám podařilo z náskoku něco umazat, vyrobili jsme dvě hrubky a Bílovec se dostal do pohody," hovořil trenér o druhém utkání.

Ve čtvrtém setu vedly Kylešovice 13:6, bohužel ani tento náskok jim nestačil. „Utkání jsme prohráli. Jsem zklamaný, protože první zápas jsme měli vyhrát 3:1 a druhý dostat do pátého setu.

Dostáváme několikabodové šňůry a to nás posílá do kolen, holky si přestávají věřit," uzavřel své hodnocení trenér Kylešovic.

Kylešovice - Bílovec 1:3 (20, -18, -23, -22)
Kylešovice: Bartošíková, Haasová, Zamykalová, Bednaříková, Kotasová, Píšalová, libero Kanovská - Pecháčková, Smijová, Mynářová, Halátková