„Naším cílem bylo oba zápasy vyhrát, ať se od našeho soupeře bodově trhneme," řekl kouč Kylešovic Luboš Pecháček. „Začátek utkání se nesl v nervózním duchu, šlo spíše o oťukávání, co kdo hraje," pokračoval trenér Kylešovic.

Domácímu týmu vyšel začátek, vedl 19:14, přesto to bylo málo. „Několika vlastními chybami jsme nechali Bílovec vyrovnat, který byl nakonec i v koncovce šťastnější," hlesl kylešovický stratég.

Druhý set se rovněž nesl ve vyrovnaném duchu, Kylešovice po jeho většinu ztrácely dva až tři body. „Nám se podařilo vyrovnat, nakonec i odvrátit setbol. Hostující výběr pokazil servis a nám se díky dvěma blokům podařilo srovnat na 1:1," vydechl si Pecháček a pokračoval:

„Koncovka této sady zcela ovlivnila další průběh zápasu. Nám se podařilo ovládnout dění na palubovce, od začátku třetí sady jsme dominovali, Bílovec odpadl a my jsme se mohli radovat ze tří bodů."

VK Kylešovice – Bílovec 3:1 (-23, 24, 11, 14)
Kylešovice: Pecháčková, Píšalová, Haasová, Halátková, Zamykalová, Schmidtová, libero Kanovská – Bartošíková, Smijová

Začátek druhého utkání se opět nesl ve vyrovnaném duchu. Skóre se převalovalo z jedné strany na druhou. Bohužel soupeři se podařilo proměnit hned první setbol, když jsme udělali chybu v útoku, škoda," povzdechl si trenér Pecháček.

Ve druhé hře vedly Kylešovice 10:5, pak si ale vybraly slabší chvilku a rázem vedli hosté 13:17. Domácí podržela servisem Píšalová, díky ní byl stav 18:18. „Od tohoto okamžiku se Bílovec zlomil a nám se podařilo získat první bod. V pohodě jsme pak urvali druhý bod," řekl trenér.

Čtvrtá sada nabídla vyrovnaný volejbal. Za stavu 23:24 odvrátila kylešovská děvčata setbol důrazným útokem Adély Halátkové, vedení získali domácí díky bloku Marie Haasové a nakonec nekompromisním útokem středem sítě urvali druhý zápas.

„Celý tým musím pochválit za bojovnost a kolektivní výkon. Těší mě, že doma zvládáme zápasy s týmy, které jsou na tom výkonnostně obdobně jako my," zakončil trenér Kylešovic Luboš Pecháček.

VK Kylešovice – Bílovec 3:1 (-23, 21, 15, 24)
Kylešovice: Pecháčková, Píšalová, Haasová, Halátková, Zamykalová, Schmidtová, libero Kanovská – Bartošíková, Smijová