„Chtěli jsme si spravit chuť z minulého týdne, a to se nám podařilo," pochválil si úvodem trenér Kylešovic Luboš Pecháček. První set přinesl kylešovskou smršť. „Soupeřky nevěděly, co mají dělat. My jsme dobře přijímali a v útoku nechybovali," pokračoval domácí trenér.

Ve druhé sadě ale přišel obrat. Těšín se zvedl a šel do vedení 9:4. „Vzali jsme si time a výsledek se nám podařilo otočit na 15:12, ale to bylo z naší strany vše," kroutil hlavou Luboš Pecháček. Třetí set přinesl vyrovnaný volejbal. V koncovce vedli hosté 19:21. „Při podání Štenclové jsme uhráli pět míčů a hned první setbol proměnili v naše vítězství," vydechl si kouč.

V obdobném duchu se odvíjelo i čtvrté hrací období. Kylešovice vedly 19:16 a 22:18, jenomže po chybách na příjmu byl stav 22:22. „Dramatickou koncovku jsme zvládli a celý zápas dotáhli do vítězného konce," dodal trenér Kylešovic.

Kylešovice - Český Těšín 3:1 (13, -21, 22, 26)
Kylešovice: Bartošílová, Haasová, Zamykalová, Štenclová, Píšalová, B. Smijová, libero Monnczmannová

Pro druhé utkání udělal trenér Pecháček čtyři změny v sestavě. „Zápas začal stejně jako ten první, naše výborná hra soupeřky zaskočila a za patnáct minut jsme měli první set v kapse," řekl trenér Luboš Pecháček. Druhá sada přinesla dotahování hostujícího náskoku, za stavu 22:23 to vypadalo, že se to domácím podaří. „Jenomže dvě zbytečné a laciné chyby nás stály druhý set," pokrčil rameny trenér Kylešovic.

„Třetí set jsme začali v útlumu, prohrávali 3:9, aby po našem time byl stav za chvíli 13:11 pro nás. Tuto malou výhodu jsme dokázali využít a ujali se vedení 2:1 na sety," poznamenal Luboš Pecháček. Ve čtvrtém dějství vedly Kylešovice 19:13, ale i to bylo málo. „Po hrubých chybách jsme soupeřky nechali vyrovnat na 22:22, nakonec jsme ale kýžené tři body uhráli," podotkl trenér a dodal:

„Stále nedokážeme držet tempo hry, nevyvarujeme se 5, 6 bodových šňůr, a tím se sami dostáváme pod tlak."

Kylešovice - Český Těšín 3:1 (14, -22, 21, 23)
Kylešovice: Pecháčková, Haasová, Hřivnacká, Halátková, Píšalová, Bednaříková, libero Monnczmannová