Do prvního zápasu vstoupil domácí tým vlažně. „Hrálo se po třítýdenní pauze a čekal jsem, jak se to na nás projeví. Prohrávali jsme 4:8, ale po podání Lesákové jsme výsledek otočili a měli první sadu pod kontrolou," začal zápas rozebírat trenér Kylešovic Luboš Pecháček.

„Ve druhém setu jsme neustále dotahovali, vyšlo nám střídání blokařek a v koncovce jsme úspěšným blokem výsledek dotáhli do vítězného konce. Vyhraná koncovka zcela ovlivnila další průběh zápasu a hosté už nekladli žádný odpor, a tak jsme mohli prostřídat všechny hráčky," řekl ještě k prvnímu zápasu domácí trenér.

Kylešovice – Brno-Juliánov 3:0 (18,23,16)
Kylešovice: Bartošíková, Zamykalová, Píšalová, Lesáková, Kotasová, Bláhová, libero Davidová – Kanovská, Smijová, Haasová, Halátková

Do druhého duelu vstoupily Kylešovice v pozměněné sestavě. „Od úvodu jsme byli lepším týmem, diktovali tempo hry, což jsme potvrdili i ve druhém setu," uvedl Luboš Pecháček.

„Jenomže pak jsme začali chybovat, čehož Brno využilo a snížilo na 2:1. Ve třetím setu jsme již hráli naši hru a zaslouženě vybojovali další vítězství. Teprve v dalších zápasech s týmy z čela tabulky uvidíme, jak na tom výkonnostně jsme, ale když budeme v plné sestavě, jsme schopni potrápit kohokoliv," uzavřel kylešovický trenér.

Kylešovice – Brno-Juliánov 3:1 (21,16,-23,17)
Kylešovice: Kanovská, Zamykalová, Píšalová, Lesáková, Haasová, Halátková, libero Davidová – Smijová, Bartošíková, Kotasová, Bláhová