„Věřil jsem, že se dvojzápasem s posledním týmem tabulky chytneme. Jenomže už začátek prvního utkání nám ukázal, že nám oproti loňské sezoně chybí sebevědomí, a soupeře jsme vlastními chybami drželi ve hře,“ začal o zápasech hovořit domácí trenér Luboš Pecháček.

„Ani vítězný vybojovaný první set, nás neuklidnil a ve druhém jsme rázem prohrávali 5:13. Ještě jsme stačili dokonce vybojovat setbol 24:23, ale vítězný bod jsme neuhráli. Přesto jsme poté zvládli třetí a čtvrtý set a připsali si další tři body do tabulky, i když náš výkon není ideální,“ řekl kouč ještě k prvnímu zápasu.

VK Kylešovice – Brno-Juliánov 3:1 (21, -24, 18, 22)
Kylešovice: Bartošíková, Zamykalová, Píšalová, Kotasová, Fialová, Lesáková, libero Pecháčková – Grussmanová, Kanovská, Haasová, Jarošová

Druhý zápas začaly Kylešovice dobře, donutily soupeřky k chybám a první set vyhrály. Ve druhém vedly 11:7.

„Jenomže zase jsme dostali špatnou hrou soupeře do hry, který byl v koncovce úspěšnější a srovnal na 1:1. Po změnách v sestavě jsme se jednoduše ujali vedení 8:2, ale ani toto nám nestačí ke klidu, po špatných příjmech se Juliánov dostal bodově do kontaktu, holky znervózněly a výsledkem byl prohraný druhý set.

I čtvrtý set jsme jen dotahovali náskok Juliánova, a když v koncovce obrátíme stav ve svůj prospěch na 22:20, tak dostaneme vzápětí šňůru pěti bodů a bylo po zápase. V současné době bojujeme sami se sebou a ještě se soupeřem, nedodržujeme základní věci, kterými jsme v loňské sezóně byli tak úspěšní,“ zakončil zklamaný Luboš Pecháček.

VK Kylešovice – Brno-Juliánov 1:3 (21, -23, -22, -22)
Kylešovice: Pecháčková, Zamykalová, Píšalová, Jarošová, Haasová, Lesáková, libero: Grussmannová – Bartošíková, Kanovská, Fialová, Kotasová