„Věděli jsme, že soupeř je na výkonnostně vyšší úrovni než my," pronesl úvodem trenér Kylešovic Luboš Pecháček. Jeho tým začal aktivně, měl navrch a vedl 19:13. „I když se soupeřkám podařilo snížit na 20:19, podařilo se nám první sadu vyhrát," podotkl domácí kouč.

„Výhra z prvního setu nás povzbudila. Druhá hra se nám také povedla, zvládli jsme i koncovku setu a druhý bod byl náš," pokračoval trenér Pecháček. Kylešovice měly jeden bod jistý. Bohužel pak se karta obrátila.

„Začátek třetí sady se nám vůbec nepovedl. Začali jsme chybovat na příjmu. Nový Jičín přitlačil na servisu a my jsme se prakticky jen bránili," přiznal domácí stratég. Ve čtvrté hře se chtěly Kylešovice zvednout, jenomže za stavu 4:6 vyrobily hloupé chyby, které jim zlomily vaz. „V tie-breaku jsme sice snížili na 8:9, ale více nám soupeř nedovolil," zakončil ohlédnutí za prvním utkání Luboš Pecháček.

Kylešovice – Nový jičín 2:3 (22, 21, -15, -11, – 9)
Kylešovice: Pecháčková, Smijová, Haasová, Halátková, Zamykalová, Píšalová, libero Kanovská – Schmidtová, Bartošíková

Ve druhém zápase nepovolil první tým soutěže domácím ani bod. „V tomto utkání se projevila vyšší kvalita našeho soupeře. Celkově se hrál ale dobrý volejbal, na který se dalo dívat," podotkl Pecháček. Ve druhé sadě přidali domácí na bojovnosti, jenomže nezvládli koncovku a prohráli 26:24. Nutno říci, že na stranu Nového Jičína se přiklonilo štěstí.

„To nás zlomilo a třetí set se už jen dohrával. I přes dvě porážky jsem s výkonem spokojený. Holky bojovaly a věřím, že se prosadíme v dalších utkáních," uzavřel trenér Kylešovic.

Kylešovice – Nový Jičín 0:3 (-18, -24, -9)
Kylešovice: Pecháčková, Smijová, Haasová, Halátková, Zamykalová, Píšalová, libero Kanovská – Schmidtová, Bartošíková