Šlo o poslední domácí dvojzápas v tomto kalendářním roce. Úvodní sada nabídla pořádné drama. Kylešovice si udržovaly tři až čtyř bodové vedení, ale do koncovky šly s dvoubodovým náskokem Odry.

„Polevili jsme na příjmu a soupeř nás za to trestal. Závěr setu připomínal houpačku. Oba týmy měly setboly, ale ty se nedařily proměňovat,“ poznamenal Luboš Pecháček. Nakonec šťastnější byli domácí.

„Druhý set byl zcela v naší režii. Ve třetím jsme byli neustále ve vedení. Soupeř výborně bránil a dělal nám problémy. Nakonec jsme koncovku zvládli a úvodní zápas vyhráli,“ pochvaloval si trenér.

VK Kylešovice – Odry 3:0 (31, 15, 24)
Kylešovice: Kanovská, Halátková, Haasová, Lesáková, Kotasová, Fialová, libero Pecháčková – Bartošíková, Píšalová, Konečná, Zamykalová, Jarošová

Do druhého zápasu poslal trenér Pecháček pozměněnou sestavu. „Začali jsme zakřiknutě, ale postupem času se nám dařilo Odry přehrávat, a to i díky pestřejší hře,“ začal kouč hovořit o druhém utkání. Ve druhém setu při podání Zamykalové šly Kylešovice do trháku 14:2.

„Bohužel ve třetí sadě jsme polevili v koncentraci, a i když jsme otočili ze stavu 8:13 na 20:15, set jsme prohráli,“ kroutil hlavou Luboš Pecháček. „Provedli jsme změny v sestavě, set začali výborně 6:2, i když přišlo v jeho polovině malé zaváhání, tak jsme si náskok udržovali a pomalu navyšovali až na konečných 25:15,“ podotkl trenér a dodal:

„Pozitivní na zápase kromě šesti bodů bylo, že jsme protočili všechny hráčky. V utkáních máme však hodně hluchých míst, dostáváme tím soupeře zpět do hry a sebe zbytečně pod tlak.“

VK Kylešovice – Odry 3:1 (19, 18, -20, 15)
Kylešovice: Bartošíková, Zamykalová, Píšalová, Halátková, Haasová, Jarošová, libero Pecháčková – Kanovská, Kotasová, Fialová, Lesáková