Do prvního zápasu vstoupil lídr soutěže dobře. Při servisu Báry Smijové Kylešovice odskočily a mírný náskok si udržovaly až do závěru.

„Ve druhé sadě jsme šli do vedení 10:5, bohužel jsme dovolili soupeři vyrovnat. K vidění byla řada zajímavých výměn, v koncovce udělaly ale Odry více chyb," řekl trenér Kylešovic Luboš Pecháček. Třetí set měl obdobný průběh. Od stavu 13:13 se podařilo domácím ubránit útok soupeře a to rozhodlo o jejich vítězství.

VK Kylešovice – Odry 3:0 (21, 21, 18)
Kylešovice: Pecháčková, Haasová, Zamykalová, Chudobová, Píšalová, Smijová, libero Kánovská.

Druhé utkání nezastihlo domácí výběr v nejlepším rozpoložení. „Trochu jsme prostřídali sestavu a věřili v další vítězství," řekl trenér Pecháček. Jenomže Odry najednou vedly 19:13. „Holky zabojovaly, srovnaly na 20:20, ale dvě hrubé chyby nás posadily na zadek. Už jsme se nedokázali zvednout," vracel se Pecháček k úvodnímu dějství.

Domácí tým vstoupil vlažně i do druhé hry. Prohrával 4:0, rychle ale otočil na 12:6 a zdálo se, že z nejhoršího je venku. Další úsek utkání jsme nepochopitelně nezvládli a bylo jasné, že budeme mít co dělat, abychom zachránili alespoň bod nebo dva," kroutil hlavou kouč.

Do třetího setu poslal sestavu z prvního zápasu. Kylešovice prohrávaly 2:8, pak se ale zvedly, vyrovnaly na 12:12 a soupeř odpadl. „Druhá polovina se už hrála podle mých představ. Za obě utkání musím pochválit Báru Smijovou a Terezu Chudobovou, které tým táhly," uzavřel Pecháček.

VK Kylešovice – Odry 3:2 
(-20, -19, 15, 15, 9)
Kylešovice: Bartošíková, Haasová, Zamykalová, Chudobová, Píšalová, Hřivňacká, libero Moncmannová – Kánovská, Pecháčková, Smijová