Hanačky přijely do Slezska posilněné o hráčky extraligového Šternberka, ale ani to jim nepomohlo. „Odehráli jsme dva dobré zápasy," pochvaloval si trenér Kylešovic Luboš Pecháček.

„Povedlo se nám navázat na výkon z minulého týdne," pokračoval domácí kouč. V prvním setu úvodního zápasu se do stavu 9:9 hrál vyrovnaný volejbal. „Nám se podařilo odskočit na pět bodů a poklidnou hrou dotáhnout set do vítězného konce," podotkl Pecháček.

Druhá sada nezačala pro domácí výběr dobře, prohrával 1:5, podařilo se mu srovnat na 10:10. „Následně jsme udělali šňůru a druhý bod byl náš," usmál se trenér Kylešovic. Ani třetí hru nerozehrály Kylešovice zrovna nejlépe. Prohrávaly 2:8 a 4:12.

„Zkusil jsem prostřídat nahrávačky a nám se podařilo vrátit do zápasu," poznamenal domácí stratég. Po dvou šestibodových sériích Pecháčkové se Zamykalovou Kylešovice výsledek otočily a získaly třetí bod.

VK Kylešovice – Olomouc B 3:0 (16, 16, 18)
Kylešovice: Pecháčková, Smijová, Haasová, Halátková, Zamykalová, Schmidtová, libero Kanovská – Píšalová, Bartošíková

Do druhého utkání nastoupila Olomouc bez čtyř hráček, přesto v prvním setu kousala. „Soupeř hrál bojovně. Nám se ale podařilo zvládnout první set a poté jsme již měli utkání pod kontrolou. Díky dobré hře jsme nedali soupeři šanci," pochvaloval si Luboš Pecháček. Kylešovice se díky těmto šesti bodům posunuly do klidného středu tabulky.

VK Kylešovice – Olomouc B 3:0 (20, 17, 11)
Kylešovice: Pecháčková, Smijová, Haasová, Halátková, Zamykalová, Schmidtová, libero Kanovská – Píšalová, Bartošíková