K vidění byl volejbal, který se musel líbit. Už první utkání naznačilo, že diváci uvidí velké drama. „První set jsme s přehledem vyhráli, ve druhém jsme udělali několik chyb a soupeř srovnal,“ řekl kylešovský trenér Luboš Pecháček.

Zápas gradoval v pátém setu. „Výborně jsme do něj vstoupili. Vedli jsme 8:4 a už jsme si ho nenechali vzít. Hrál se pěkný volejbal, my jsme ho zvládli díky bojovnosti a velké koncentraci,“ dodal trenér vítězů.

Druhé utkání Kylešovice rozjely luxusně. První dva sety vyhrály. „Hladké vedení nás ukolébalo. Opava se dostala do hry. Utkání vzala do svých rukou Gábina Pokorná a vynutila si pátý set. V jeho úvodu jsme vybojovali těžký míč a šli do trháku, který byl rozhodující.

Z vítězství mám velkou radost. Z obou stran se před skvělou diváckou kulisou hrál výborný volejbal, který měl nadprůměrnou druholigovou úroveň.“ usmíval se Luboš Pecháček.

„Nesešly jsme se bohužel v kompletní sestavě. Chyběly naše elitní smečařky. Má sestra Barbora Halířová byla nemocná a nenacházela se v optimální formě. Halfarová měla silné bolesti v obou operovaných kolenou a hrála se sebezapřením,“ popisovala situaci ve svém týmu během derby s Kylešovicemi hrající trenérka Opavy Gabriela Pokorná.

Vzápětí pak ještě dodala: „Myslela jsem si, že dvakrát odejdeme s nulou, ale podařilo se nám urvat dva body, což považuji za skvělý výsledek. Kylešovice hrály výborně v obraně a dobře útočily. Tie-breaky zvládly lépe než my, výborně jim v nich vyšel úvod. Od toho se vše odvíjelo. Celkově byl k vidění pohledný volejbal.“

1. zápas: Kylešovice – P.E.M.A. Opava 3:2 (8,-17,21,-18,9)
Kylešovice: Kanovská, Zamykalová, Haasová, Kotasová, Píšalová, Lesáková, libero Pecháčková – Bartošíková, Fialová, Konečná, Jarošová, Halátková
Opava: Elblová, Kasáková, Halířová, Pokorná, Martináková, Halfarová – libero: Urbanová. Střídaly: Poloková, Dubová

2. zápas: Kylešovice – P.E.M.A. Opava 3:2 (15,17,-12,-19,10)
Kylešovice: Bartošíková, Zamykalová, Haasová, Píšalová, Halátková, Lesáková, libero Pecháčková – Grussmanová, Kanovská, Fialová, Konečná, Jarošová, Kotasová
Opava: Urbanová, Kasáková, Dubová, Martináková, Halfarová, Pokorná – libero: Měchová. Střídaly: Poloková, Halfarová