„Očekával jsem boj a to se také potvrdilo," řekl úvodem Luboš Pecháček. „Už první set nabídl volejbal nahoru dolů. K vidění byla spousta výměn a bylo jasné, že se bude rozhodovat v koncovce," pokračoval domácí kouč.

Šťastnější byly nakonec holky z Přerova. „Konec prvního setu nás poslal do kolen a druhou sadu jsme začali hodně špatně," přiznal trenér. Kylešovice prohrávaly 2:10, a i když se hra srovnala, domácí už osmibodové manko nevymazali.

„Podařilo se nám chytnout vstup do třetího setu, byli jsme o krok vepředu, soupeře jsme donutili k chybám a zaslouženě snížili na 1:2," pochvaloval si Luboš Pecháček.

Kylešovice chytly druhý dech. Dařila se jim obrana i útok a vynutily si pátý set. Tiebreak se vyvíjel lépe pro domácí. Ti vedli 8:6 a 12:8, soupeř to ale nezabalil, odvrátil dva mečboly a rázem vedl 15:14. „Ten se nám podařilo odvrátit díky dobré obraně na síti. Nakonec se nám podařilo zvítězit," vydechl si po velkém boji Luboš Pecháček.

VK Kylešovice - Přerov 3:2 (-22, -18, 18, 18, 15)
Kylešovice: Pecháčková, Haasová, Zamykalová, Smijová, Schmidtová, Halátková, libero Kanovská – Bartošíková, Bednaříková, Hřivnacká

I druhý zápase se proměnil ve velkou bitvu. „Pro oba týmy šlo o čtvrté utkání ve dvou dnech. Věřil jsem, že na tom budeme lépe fyzicky a to rozhodne," poznamenal před odvetou kouč Kylešovic. První set byl opět ve znamení boje o každý míč. Kylešovice byly od začátku lepším družstvem a šly do vedení 1:0.

„I druhá sada pokračovala ve stejných šlépějích, vypadalo to, že povedeme 2:0, neboť v koncovce byl stav 24:21. „Bohužel toho jsme nedokázali využít a po dramatické koncovce jsme nechali Přerov srovnat," kroutil hlavou Pecháček.

Třetí hrací období bylo vyrovnané s řadou hezkých výměn. „Soupeř polevil na příjmu, čehož jsme dokázali využít k tříbodovému vedení, a díky dvoj střídání jsme koncovku zvládli. Jak jsem předpokládal, Přerov začal odcházet fyzicky a čtvrtý set jsme v pohodě vyhráli. Hráčky si za předvedený výkon zaslouží velkou pochvalu," uzavřel Luboš Pecháček.

VK Kylešovice - Přerov 3:1 (21, -27, 21, 14)
Kylešovice: Pecháčková, Haasová, Zamykalová, Smijová, Schmidtová, Halátková, libero Kanovská – Bartošíková, Bednaříková, Hřivnacká