„Chtěli jsme naplno dodovat a do prvního zápasu jsme vstoupili velmi dobře. V úvodních dvou setech nám vycházelo úplně všechno," začal s hodnocením trenér Luboš Pecháček.

V té chvíli nikdo nečekal, že by diváky čekalo pořádné drama. Nakonec se tak stalo. Ve třetí sadě, za stavu 8:7 přišel obrat. „Prostějov začal bojovat a hrát o 100% lépe než v předchozích setech. My jsme začali dělat chyby, soupeř byl stále o krok vepředu," pokračoval trenér.

Hanáčky snížily na 2:1. Do čtvrté hry nastoupil Prostějov dobře, vedl 10:5 a 14:11. „Nám se podařilo výsledek otočit, vedli jsme 17:15 a vypadalo to, že utkání zvládneme," pravil Luboš Pecháček. Opak byl pravdou, zbytečné chyby znamenaly obrat a nakonec i pátý set. Ten Kylešovice nezvládly.

VK Kylešovice – Prostějov 2:3 (14,17,-21,-22,-12)
Kylešovice: Bartošíková, Halátková, Haasová, Zamykalová, Bláhová, Píšalová, libero Kanovská – Kotasová, Davidová, Smijová, Lesáková, Mynářová

Vše nasvědčovalo, že i druhé utkání bude vyrovnané. „Chtěli jsme odčinit porážku z předešlého utkání. Vyrovnání prvního setu se nám podařilo změnit v jeho druhé polovině," začal povídat o druhém duelu Luboš Pecháček. Ve druhém setu byl opět boj o každý míč, ale zbytečné žákovské chyby stály Kylešovice set a soupeř srovnal na 1:1.

„Třetí set jsme zlomili hned v úvodu a ujali se vedení 2:1 a věřil jsem, že ve čtvrtém rozhodneme," podotkl kouč Kylešovic. Nestalo se. Prostějov si udržoval dvou až tři bodové vedení. „Když jsme se nadechovali k obratu, tak nás zlomily individuální chyby. Naštěstí tiebreak jsme zvládli," vydechl si Luboš Pecháček.

„V boji o druhou příčku jsme zbytečně v prvním zápase přišli o 2 body, asi si holky myslely po dvou hladkých setech, že to přijde samo. Chvilka polevení a dalece jiný výkon soupeře nám ukázal, že je třeba se koncentrovat na každý set. Pozitivní na těchto zápasech bylo, že se do hry zapojilo všech 12 hráček a hlavně výkon Davidové v druhém zápase na postu libera zaslouží pochvalu," zakončil své hodnocení trenér.

VK Kylešovice – Prostějov 3:2 (20,-22,15,-21,7)
Kylešovice: Bartošíková, Kotasová, Haasová, Zamykalová, Lesáková, Píšalová, libero Davidová -Kanovská, Bláhová, Halátková, Smijová, Mynářová