Úvodní zápas Slezankám moc nevyšel. První set sice vyhrály, ale poté se dostal na koně soupeř.

Opavský trenér David Šťastný vsadil na hru s druhou nahrávačkou Petrou Kanovskou a ukázalo se, že zásahy do sestavy jeho mužstvu moc nesvědčí. „Nevím, čím to je. Místo toho, aby nám nějaká změna pomohla, způsobí rozruch. Postupem času jsem sáhl po variantě s první nahrávačkou," hodnotil právě David Šťastný.

V poslední, čtvrté sadě se ke všemu přidala i chyba rozhodčího. „Proti nám zapískal balon, který byl jasně tečovaný domácí hráčkou. Nakonec jsme prohráli 29:31 a celý zápas pak 1:3," pokračoval.

Ve druhém utkání neměla Opava vážnější problémy. Slezanky hrály v osvědčeném systému s první nahrávačkou Pokornou a došly si pro vítězství 3:1. „Se sestavou už jsem tolik neexperimentoval," vysvětloval David Šťastný a okomentoval i postavení svého týmu v tabulce. V současnosti mu patří výborná třetí příčka: „Myslím si, že aktuální umístění odpovídá naší kvalitě. Letos jsme ukázali, že jsme schopni se měřit i s prozatím první Moravskou Slavií Brno anebo druhou Břeclaví."

V dalších kolech Opava v hale Základní školy Otické hostí Uherské Hradiště. První zápas je na programu v pátek od 18.00. Druhé utkání se odehraje v sobotu. Začátek je v 10.00.

Sokol Nusle - Opava 3:1 (-19, 19, 18, 31)
Opava: P. Kánovská, Pokorná, Pilavková, Romana Martiňáková, Renáta Martiňáková, Staníková. Střídání: Šťastná, Chalupová, Z. Kánovská, Trulíková

Sokol Nusle - Opava 1:3 (-22, 20,-18,-20)
Opava: Pokorná, Šťastná, Pilavková, Romana Martiňáková, Renáta Martiňáková, Staníková. Střídání: P. Kánovská, Z. Kánovská, Chalupová. Trenér: David Šťastný

Petr Dušek