Sobotní derby dvou neúspěšných semifinalistů bylo v každém setu vyrovnané jen na začátku, po prvním technickém time-outu už Ostrava svému soupeři zásluhou kvalitního servisu a obrany bodově odskočila a svůj náskok v pohodě udržela až do koncovky.

„Ostrava hrála agresivněji a v této fázi chce medaili asi víc než moji hráči, kteří jsou stále ještě obrovsky zklamaní z toho, že se nedostali do finále. Po posledním zápase v sobotu v Kladně jsme měli jen krátkou dobu na to, aby se mančaft dostal do klidové fáze a připravil se na Ostravu,“ konstatoval trenér Opavy Martin Demar.

„Bylo vidět, že hosté bojují, ale nešlo jim to. Nemohli se trefit do servisu a hráli úplně jinak než proti Kladnu,“ poznamenal smečař DHL Marek Mikula.

„Hlavně se omluváme našim divákům, kteří nám přijeli fandit do Kladna i do Ostravy. Ve středu se s nimi chceme v domácím prostředí rozloučit dobrou hrou. Důležité je, abychom se dali zdravotně dohromady, a to by mohlo stačit k lepšímu výkonu,“ přeje si prodloužení série nahrávač Opavy Pavel Chudík, který je jedním ze tří zdravotně indisponovaných hráčů slezského týmu.

Semifinálová série Ostravy, která podlehla Českým Budějovicím 1:3 na zápasy, skončila o týden dříve. „I my jsme z vyřazení obrovsky zklamaní, ale měli jsme dva volné víkendy na to, abychom to ze sebe setřásli. Teď máme chuť vyhrát a hlavně hrát volejbal. V tom byl dnes mezi námi největší rozdíl,“ srovnal oba týmy nahrávač DHL Juraj Zaťko.

„Ve středu bychom chtěli ukončit sezonu, abychom mohli jít na dovolenou s dobrým pocitem,“ touží Zaťko po bronzové tečce za letošním ročníkem extraligy. „Kluci dnes podali výborný výkon,“ pochválil svůj tým kouč DHL Jaroslav Tomáš. „Měli jsme výbornou obranu na síti a dařil se nám servis, který nás zklamal v semifinále. Dnes ho kluci téměř nekazili,“ byl spokojený ostravský trenér.

DHL Ostrava – VK Opava 3:0 (18, 16, 19)
Rozhodčí: Dočkal a Blažek, Čas: 67 min., Diváci: 600. Stav série: 1:0

Ostrava: Klapal, Zaťko, Správka, Kubala, Motys, Mikula, libero Václavík
Opava: Valaštek, Piovarči, Rybníček, Fila, Kotrch, Chudík, libero Kovář – Přikryl, Janouch