Hosté vystrkovali drápky jen ve druhém setu, nicméně nakonec neuhráli ani bod. Opava již v prvním setu jasně naznačila, že její velkolepý obrat v Liberci nebyl snůškou náhody. Příbram tahala za kratší konec a nedokázala se prosadit proti opavskému bloku.

Slezané hráli lehce a i díky pestrému útoku celkem v poklidu dokráčeli k prvnímu bodu. Ve druhé sadě se začali kocouři zvedat. Celá hra dospěla ve vyrovnanou koncovku. V ní ale začal úřadovat Jakub Rybníček a Demarův výběr utekl na dva body – 20:18, 24:22.

Příbrami se sice podařilo jeden setbol odvrátit, ten druhý už ne, a na světě bylo vedení 2:0. Ve třetí sadě se blýskl esem Piovarči, Opava utekla na šest bodů a zdálo se, že je rozhodnuto. Příbramští náskok stáhli, domácí znovu odskočili ale závěr byl přesto dramaticky.

Za stavu 21:20 si vzal opavský kouč Martin Demar time. „Říkal jsem klukům ať hlavně nepoleví a stále se koncentrují,“ prozradil trenér Opavy Martin Demar. Hráči si vzali trenérova slova k srdci a Příbrami nedovolili již ani bod.

„Jsem rád, že jsme zápas zvládli. Dá se říci, že celé utkání jsme měli pod kontrolou,“ pousmál se domácí trenér.

VK Opava – Příbram 3:0 (17, 23, 22)
Čas: 80 minut. Rozhodčí: Švejda, Krsek. Diváci: 350

Opava: Chudík, Rybníček, Valaštek, Fila, Piovarči, Kotrch, libero Kovář
Příbram: Havrlík, Burrov, Křesťan, Kriško, Salon, libero Bence – Hyský, Anděl