V domácí sestavě se objevil nečekaně Tomáš Kotrch, který laboroval v týdnu s bolavým ramenem.

Domácí úvodní sadu skvěle rozehráli a v jejím průběhu již o pět bodů. Ostravští to ale nezabalili a k vidění byla dramatická koncovka, ve které si vzal hlavní slovo Piovarči. Nejdříve nekompromisně středem sítě získal svému týmu setbol a poté přímo z podání sadu ukončil.

I druhý set byl ve znamení dramatického závěru. Oba týmy se přetahovaly o každý míč. Do dvoubodového trháku šli hosté. Piovarči servíroval mimo, poté Opavští neustáli tvrdou smeč Mikuly. Slovenský smečař měl i poslední slovo, když jeho smeč byla vytlučena mimo – 1:1.

Ostrava povzbuzena dobře zvládnoutou koncovkou druhé sady začala i tu třetí exkluzivně. V závěru ale přišlo pořádné drama. Nejdříve strhující výměna, která skončila Motysovým útokem do autu – 21:22. Ovšem dvě zbytečné chyby Opavských poslaly hosty do vedení. Stav ještě zdramatizoval šťastně Rybníček, sám ale pak po chybné nahrávce zaútočil do plných a bylo po naději.

Čtvrtá sada začala pro Opavské nadějně, ale skončila tragicky, nastartovaný celek DHL na palubovce kraloval a bronzovou medaili vzít nenechal.

„Nedá se nic dělat, takový je sport. První sada nám vyšla. V té druhé jsme Ostravu nastartovali, a i když kluci bojovali, na vítězství to nestačilo,“ smutnil opavský trenér Martin Demar. „Sezonu ale hodnotním pozitivně, chci aby tato parta zde zůstala, a příští rok se nám to finále povedlo,“ uzavřel opavský trenér.

„V prvním setu jsme měli špatnou přihrávku. S příchodem Kozáka se hra zlepšila,“ řekl trenér DHL Ostrava Jaroslav Tomáš a pokračoval: „Jsem rád, že máme alespoň bronz. Nedokázal bych si představit, že bychom letos skončili bez medaile.“

„Zklamání je veliké. Po naších skvělých výkonech ve čtvrtfinále a semifinále bych třetí místo bral jako zklamání. Chci poděkovat našim fanouškům, protože ti byli celý rok skvělí, troufnu si říci, že nejlepší v Čechách,“ poznamenal opavský kapitán Pavol Chudík.

VK Opava - VK DHL Ostrava 1:3 (23, -22, -23, -19)
Čas: 104 minut, Rozhodčí: Došlík, Grabovský, Diváci: 650

Opava: Valaštek, Piovarči, Kotrch, Chudík, Rybníček, Fila, libero Kovář – Přikryl, Scheffczik
Ostrava: Mikula, Kubala, Zaťko, Motys, Klapal, Správka, libero Václavík – Kozák