První zápas kylešovskému nováčkovi vůbec nevyšel. „Už při nástupu na palubovku byla cítit nervózní atmosféra, které nakonec napomohl i nepřesný rozhodčí," poznamenal trenér Kylešovic Luboš Pecháček.

Jeho tým začal ale špatně. „Nešel nám příjem, z čehož pramenily chyby, které domácí tým nakoply," začal trenér rozebírat první utkání. Hostující celek zabral a stáhl vedení Orlové na dva body. „Bohužel rozhodčí obrátil několik sporných míčů na stranu domácích a bylo po setu," povzdechl si trenér Pecháček, který v průběhu úvodního dějství byl nucen sáhnout ke změnám v sestavě.

„Naše hra se zlepšila, jenomže navrch měl stále soupeř," pokračoval trenér Pecháček. Kylešovice ztratily i druhý set. Třetí se lámal za stavu 20:20. „Nepoložili jsme dva útoky, zápas pak zakončil pan rozhodčí výrokem, nad kterým jsme kroutili všichni hlavami. Nechci si na jeho výkon stěžovat, ale tak tendenční pískání jsem už dlouho nezažil," hněval se šéf kylešovské lavičky.

Orlová - VK Kylešovice 3:0 (17, 21, 21)
Kylešovice: Bartošíková, Haasová, Zamykalová, Pěluchová, Píšalová, Bednaříková - libero Moncmannová, Pecháčková, B. Smijová

Druhý zápas nabídl velké drama. Zprvu to přitom tak vůbec nevypadalo. „Holky byly po prvním zápase zdravě naštvané, chtěli jsme alespoň dva nebo jeden bod, aby nám soupeř v tabulce neutekl. Jenomže tomu neodpovídal náš výkon," přiznal Luboš Pecháček.

První sadu vyhráli s přehledem domácí. „Ve druhém jsme konečně začali hrát volejbal. Dění na palubovce se srovnalo, avšak koncovka vyzněla opět lépe pro Orlovou," podotkl trenér. Ve třetím hracím období šli domácí do sedmibodového trháku, kdy vedli 17:10.

„Naše bojovnost a asi podcenění domácího výběru nás postavila na nohy. Zvládli jsme i čtvrtou sadu a šlo se do tiebreaku. V něm přišel rozhodující moment za stavu 13:12, kdy náš útok byl evidentně ve hřišti, ale rozhodčí ukázal aut. Orlová si závěrečný bod uhrála a tím dotáhla do vítězného konce i celé utkání," uzavřel Luboš Pecháček.

Orlová - VK Kylešovice 3:2 (16,22,-23,-23,12)
Kylešovice: Bartošíková, Haasová, Zamykalová, Smijová, Hřivnacká, Bednaříková - libero Moncmannová, Pecháčková, Pěluchová, Píšalová