„Do utkání jsme šli s respektem, ale nakonec se oba zápasy změnily v naši jednoznačnou záležitost," usmíval se po utkání vedoucí opavského týmu Pavel Jašek.

„Dařilo se vše, na co jsme sáhli. Hráli jsme výborně v poli a hlavně pokládali balony, měli jsme i štěstí, ale to ke sportu patří," pokračoval šéf opavského týmu. Menší drama přišlo ve druhé sadě. „Zápas se tahal do koncovky, tu jsme zvládli taky dobře. Ve třetím setu už nebylo co řešit," uzavřel Pavel Jašek.

P.E.M.A. Opava - Havlíčkův Brod 3:0 (21, 26, 21)
Opava: Halířová, Holystová, Pilavková, Pokorná, Vavrečková, Volková, libero Měchová – Pavelková, Jašková, Chalupová, Ochvatová

Druhý zápas vyšel Opavě ještě lépe než ten první. „Soupeři jsme nedovolili vůbec nic, místy jsem naše holky nepoznával. Na rozdíl od Havlíčkova Brodu jsme dali do hry srdíčko," pravil Jašek.

Opava tak vykřesala naději na účast ve finálové šestce. „Šance je velká. Uděláme všechno, aby se nám to podařilo. Na holkách je vidět, že chtějí, a to je důležité," podotkl vedoucí opavských volejbalistek.

Nyní čeká Slezanky dvojzápas na palubovce favorizovaných Střešovic. „Hrát se dá s každým. Musíme ale ubránit bývalou hráčku Opavy Martinu Kalužíkovou," uzavřel Pavel Jašek.

P.E.M.A. Opava - Havlíčkův Brod 3:0 (16, 16, 16)
Opava: Halířová, Holystová, Pilavková, Pokorná, Vavrečková, Volková, libero Měchová – Pavelková, Jašková, Chalupová, Ochvatová