Domácí děvčata vstoupila do úvodního zápasu výborně. „V prvním setu jsme kralovali, Rokycanům jsme toho moc nedovolili," začal hodnocení utkání trenéra a vedoucí opavského týmu Pavel Jašek. V dalším průběhu ale šel výkon Slezanek dolů.

„Přizpůsobili jsme se hře soupeře. Museli jsme dotahovat, od stavu 18:18 jsme převzali dění na palubovce do svých rukou," podotkl opavský kouč. Nejvyrovnanější byl třetí set. „Tahali jsme se až do koncovky, kterou jsme nakonec zvládli, musím ale přiznat, že vítězství jsme doslova utrpěli," řekl ještě k úvodnímu duelu Pavel Jašek.

SK P.E.M.A. Opava - Rokycany 3:0 (14, 21, 23)
Opava: Pilavková, Volková, Jašková, Halířová, Pokorná, Holystová, libero Měchová – Vavrečková, Chalupová, Ochvatová

Druhý zápas se nevyvíjel pro Opavu špatně, první sadu vyhrála. „Bohužel pak jsme soupeřky dostali sami do hry. Velký problém nám dělal důrazný útok Rokycan, vyhazovali jsme zbytečně balony a soupeř to trestal," poznamenal Pavel Jašek.

„Ztratili jsme i druhou a třetí sadu, podařilo se nám ale vyrovnat. Ovšem tie-break jsme nezvládli. Hloupými chybami jsme body darovali soupeřkám," kroutil hlavou Jašek a dodal: „I přesto všechno se nám podařilo vybojovat čtyři body a opět jsme se výrazně přiblížili k záchraně."

SK P.E.M.A. Opava - Rokycany 2:3 (20, -16, -19, 19, -11)
Opava: Pilavková, Volková, Jašková, Halířová, Pokorná, Holystová, libero Měchová – Vavrečková, Chalupová, Ochvatová