Také druhé utkání semifinálové série play off extraligy mezi Kladnem a Opavou se včera stalo kořistí domácích volejbalistů. Slezané sice získali úvodní set, v dalším průběhu ale dominovali domácí.

Opavané získali první set v sérii, byť už prohrávali o čtyři body. Dominovali v útoku, kde exceloval Rybníček, a také byli zkoncentrovanější v koncovce. K zisku sady je odpíchl chytře zahraný míč Chudíka na 22:23. Také ve druhém setu Slezané vymazali čtyřbodovou ztrátu.

Na síti dobře bránící Středočeši ale získali náskok zpět i díky nespokojenosti hostů s verdikty rozhodčího. Rozklíženého soupeře pak lehce dorazili. „Začali jsme v křeči, ale pak jsme zlepšili servis, což bylo důležité,“ konstatoval kouč Kladna Jindřich Licek.

„Podařilo se nám ubránit Rybníčka, který byl nejlepší hráč Opavy,“ dodal domácí nahrávač Braňo Skladaný. Z pohledu předcházejích sad nepřekvapilo, že také ve třetí domácí záhy uletěli, tentokrát to ale bylo až o sedm bodů. Trenérovi hostů Demarovi se podařilo střídáním jen přibrzdit nápor Kladna, které nepřipustilo zápletku. Středočeši v utkání výtečně blokovali a právě dvě úspěšné obrany na síti jim pomohly v posledním setu k vedení 6:1.

V absolutní pohoděhrající vítěz základní části dovedl zápas snadno do vítězného konce. „Byl to náš nejhorší výkon v sezoně, za své hráče se stydím,“ přiznal trenér hostů Martin Demar. Série se hraje na tři vítězství a pokračuje 7., resp. 8. dubna v Opavě.

Kladno – Opava 3:1 (–22, 18, 19, 14)
Rozhodčí: Hudík, Labašta. Čas: 88 minut. Diváci: 350. Stav série: 2:0

Kladno: Böhm, Linz, Barák, Sobotka, Fokt, Svoboda, libero Minařík. Střídal: Diviš, Šrámek, Barák
Opava: Chudík, Valaštek, Piovarči, Rybníček, Fila, Kotrch, libero Kovář. Střídali: Janouch, Rodek