V minulém kole dvakrát prohrály na hřišti lídra soutěže Dobřichovic a před závěrečnými dvěma souboji na domácí půdě proti Českým Budějovicím jsou na třetím místě skupiny, Slávistkám z jihu Čech pak prozatím patří šesté místo. Bodový rozdíl mezi oběma soupeři je sice minimální, Opava má na svém kontě 34 bodů a Budějovice 31, ale to znamená, že domácí děvčata už mohou hrát v klidu a mají účast v lize pro další rok jistou, zatím co osud jejich soupeřek je stále otevřený.

Utkání začínají v netradičním čase, sobota od 17 hodin a neděle od 10 hodin, v hale opavské Základní školy Otická.

„Myslím, že to bude hodně bojovné utkání, už proto, že České Budějovice nemají nic jistého, mají to na hraně a hrozí jim i přímý sestup. Ale ani my se nevzdáváme, chceme také bojovat. Je v tom tak trochu kalkul, protože bychom rádi pomohli na dálku Brnu, abychom v další sezoně měli také nějakého soupeře blíž než jen v Čechách,“ říká trenér týmu David Šťastný.

Opavanky by se ale hlavně chtěly důstojně rozloučit se sezonou a svými diváky v Opavě. „Víme, že máme jistotu účasti, a tak jsme určitě klidnější než minulý týden v Dobřichovicích. Navíc jsme si včera zahráli příjemný přátelák s juniorkami Happy Sportu a nálada v týmu byla hned lepší. Když se nám povede vyhrát, budeme mít na letošní sezonu určitě lepší vzpomínky,“ pokračuje David Šťastný.

Ten má k dispozici všechny hráčky, které v nadstavbě ligy hrály. Bohužel i tak je jeho lavička pouze osmičlenná. „Je to také otázka naší budoucnosti. Nejde v takové vysoké soutěži jezdit na utkání v šesti a vozit s sebou polonemocné hráčky. Kádr nás trápí dlouhodobě a přiznávám, že moc optimizmu do budoucna nedává. Sice nám dorůstají juniorky, ale ty se do týmu jen pomalu zapracovávají,“ připouští opavský trenér David Šťastný.

Družstvo prý o nižší soutěži ale neuvažuje, alespoň ne pro příští rok, i když připouští, že by to asi byla pro něj pohodlnější a klidnější sezona.

Současné juniorky jsou ale pro Opavu velkou nadějí do budoucna. Současný tým Happy Sportu je úspěšný a už třikrát po sobě se probojoval do finále Českého poháru a loni skončil bronzový. Nadcházející víkend pak míří juniorky do Hradce Králové na letošní finále.

„Určitě tam nejedeme bez šancí na medaili a pro holky by to byla nejen radost, ale také velké povzbuzení, protože za týden nás čeká první kolo baráže o juniorkou extraligu, kam Opavanky postoupily z druhého místa své skupiny,“ doplnil ještě David Šťastný.