Úvodní set vlil domácím fanouškům naději do žil. Vavex v něm ani jednou neprohrával a po esu Anděla na 17:13 dovedl set suveréně ke konci. Jenomže po obrátce začal úřadovat opavský univerzál Rybníček, na nějž nenašli příbramští blokaři po celý zbytek utkání protizbraň.

Příbramští drželi krok do stavu 10:11, pak si ale nechali soupeře utéct na 11:15, 12:18 a 14:22 a bylo vyrovnáno. Důležitá třetí sada nabídla vyrovnaný souboj. Vavex od začátku vedl. Po desátém bodu se ale zasekl a skóre se přelilo na stranu hostů. Ti odskočili na 17:20 a později na 19:24.

Přestože pak domácí při podání Burrowa snížili až na 22:24, třetí set získala Opava. V posledním setu pokračovali rozjetí hosté v poctivé obraně a svým blokem (v utkání 19 bodů!) zcela odmítli další drama. „Byl to náš nejlepší zápas v této sezoně,“ smál se po utkání opavský kouč Martin Demar.

„Příbram hraje letos dobře, posledních pět zápasů v řadě vyhrála a začala dobře i v pondělí. Vycházel jim servis, útočil středem. I tak jsme dokázali v prvním setu vyrovnat na 13:13, bohužel poté jsme neuhráli dvě lehké bodovky, a to rozhodlo,“ pokrčil rameny Demar.

Od druhého dějství začali úřadovat hosté. „Podařilo senám znechutit hru Burrovowi, dobře jsme ho bránili a on byl z toho nervózní,“ všiml si trenér Opavy. Hra Slezanů byla založena na skvělé obraně. „To byl jeden z rozhodujících faktorů,“ řekl opavský kouč.

„Chytali jsme těžké míče a dokázali je pokládat,“ doplnil. Opava opět nehrála kompletní, chyběli zranění Cerha s Plichtou. „Šanci dostali znovu mladí kluci. Je dobře, že hrají, ono se nám to časem vrátí,“ míní Demar, který ocenil u svých svěřenců i to, že hráli kolektivně.

„Hráči bojují o každý míč. Jasně to ukázali i v posledním domácím zápase s Libercem. Za velmi nepříznivého stavu to nezabalili. Rybníček dvakrát zablokoval Poláka, což nás nastartovalo a dotáhlo k výhře. Navíc, když je mužstvo dole, kluci jako Rybníček, Kotrch nebo Fila s Kovářem to nezabalí a dokážou ostatní zvednout,“ vzpomínal Demar na necelý týden staré utkání z opavské palubovky.

Další zápas čeká na Demarův výběr v pondělí, kdy Opava hostí Brno. „Chtěl bych na toto utkání pozvat diváky. Náš tým produkuje dobrý volejbal, hraje o první místo, co víc by si mohl fanoušek přát,“ uzavřel Martin Demar.

Příbram - Opava 1:3 (16, –16, –22, –20)
Příbram: Anděl, Burrow, Kriško, Havrlík, Čížek, Haník – libero Bence. Střídali: Křesťan, Pekárek, Salon
VK Opava: Kotrch, Rybníček, Piovarči, Chudík, Fila, Přikryl – libero Kovář. Střídal: Rodek