„Jsou to pro nás dvě veledůležitá vítězství," vydechl si po druhém duelu trenér a vedoucí opavského týmu Pavel Jašek. Opavanky nevstoupily do utkání dobře. „Do naší hry se promítla daleká cesta. V prvním setu nás domácí tým přehrál," řekl Pavel Jašek.

Domácí tým se opíral o výkon své zkušené nahrávačky Karolíny Kolouškové. Bývalá extraligová hráčka i ve svých třiačtyřiceti letech ukazovala, že to má stále v ruce. „Velké problémy nám dělal její servis," přiznal hostující kouč. Domácí celek vedl 2:1 na sety a čekalo se, co Slezanky předvedou.

„Věděli jsme, že pokud chceme uspět, musíme eliminovat Kolouškovou, to se nám povedlo. Hráli jsme kolektivně, holky bojovaly o každý míč. Zápas se nám podařilo dotáhnout do tie-breaku," pokračoval v hodnocení zápasu Pavel Jašek.

Zkrácenou hru zvládly Slezanky excelentně. „Těžili jsme z dobrého servisu, skvěle hrál celý tým, 
v této fázi navíc ještě Míša Holystová," dodal spokojený Jašek.

Do druhého zápasu už v domácí sestavě nastoupila Koloušková. „Do hry ji nepustilo zranění, tím nám to trochu ulehčila. Od prvních minut jsme měli navrch a udržovali si mírné vedení. Soupeře jsme do zápasu nepustili. Jsem strašně rád, že jsme oba duely zvládli. Byl to ten nejlepší odrazový můstek k záchraně," uzavřel spokojený Pavel Jašek.

Rokycany - SK P.E.M.A. Opava 2:3 (17, -24, 21, -21, – 4) a 0:3 (- 15, -23, -17)
Opava: Volková, Pilavková, Pokorná, Halířová, Jašková, Holystová, libero Měchová – Vavrečková, Ochvatová, Chlebovská