„Bohužel letos hrajeme o záchranu, jsme třetí od konce, situace je vážná. Třicátého nás čeká zápas u předposledního, musíme proto trénovat," zdůrazňuje úspěšný kouč.

Po sezonách, kdy sbíral jeden úspěch za druhým, zažívá ročník z kategorie trápících. „Ve sportu už to tak někdy chodí. Loni jsme hráli evropské poháry, dostali jsme se až do semifinále, bohužel letos jsme spadli na tvrdou zem. V současné době nás musí zajímat jenom záchrana," má jasno bývalá velká postava opavského volejbalu.

Sám je ze současného postavení svého týmu v tabulce špatný. „Tuhle situaci zažívám poprvé a musím přiznat, že to není nic příjemného," říká pětačtyřicetiletý rodák z Olomouce.

Na otázku, proč se Nantes nachází v současné době v takové mizérii, odpovídá: „Možná je to tím, že máme v kádru docela dost cizinců, kteří mají problémy s jazykovou bariérou. Snad se ale všechno obrátí k lepšímu, máme před sebou ještě polovinu základní části."

Martin Demar načal ve Francii šestou sezonu a jeho rodina si v zemi galského kohouta zvykla, prostřední syn Lukáš dokonce působí ve středisku mládežnické volejbalové reprezentace Francie v Montpellier. „Radost mi ale dělají i další dva synové. Matyáš je kapitán ČZU Praha. V extralize jsou čtvrtí, dokonce před Ostravou, jedenáctiletý Jonáš hraje v Nantes a také volejbalu propadl," vyjmenovává Martin Demar.

S tím, že by změnil po sezoně trenérské angažmá, moc nepočítá: „Neříkám, že bych angažmá nechtěl změnit. Přece jenom rád bych pracoval v ambicióznějším klubu. V Nantes nemám asistenta, chybí nám profi masér, statistik. Na druhou stranu rodina je tady spokojená, už jsme se tady docela zabydleli a stěhovat se nám nikam nechce," svěřuje se volejbalový stratég.

Jak již bylo zmíněno, Demarovi byli nuceni vynechat tradiční Vánoce na chatě v Praze. „Udělali jsme si krásné Vánoce i tady. Dokonce se mi podařilo sehnat i kapra, což byl nadstandardní výkon, protože Francouzi tuhle rybu neuznávají. Na štědrovečerní tabuli nechyběl ani bramborový salát, uvařil jsem i rybí polévku," říká pyšně Martin Demar.

„Nejkrásnější na tom bylo, že jsme se sešli po dlouhé době celá rodina," doplnil.

Ani na Nový rok se Demarovi do Česka nepodívají. „Třicátého hrajeme, takže z časových důvodů se to stihnout nedá. Jen doufám, že se nám podaří vyhrát," uzavírá krátké povídání Martin Demar.