První zápas se stal jednoznačnou záležitostí Slezanů. Domácím citelně chyběl bývalý extraligový nahrávač Kadlec. „Celý zápas jsme měli pod kontrolou. Dobře jsme blokovali a díky výbornému příjmu jsme si dokázali přesně přihrát a tím pádem i útočit středem," řekl k prvnímu duelu hrající kouč Hlučína Miroslav Kvapil.

Hosté si vybrali slabší chvilku pouze ve třetím dějství, které prohráli. „Je to o koncentraci. Celý zápas nám vycházel. Po slabších okamžicích jsme si řekli, co je třeba zlepšit, a čtvrtá sada se už hrála opět v naší režii," doplnil Kvapil, který tentokrát do utkání nenastoupil. „Chtěl jsem hráče řídit od lajny," pousmál se bývalý vynikající extraligový blokař.

Šlapanice - VK Hlučín 1:3 (-18, -16, 17, -17)
Hliučín: Balarin, Hladiš, Večeřa, Kuchař, Boček, Jaborský, libero Mika

Druhé utkání nabídlo jiný volejbal. Hlučín se zpočátku trápil. „Nešel nám příjem a od toho se všechno odvíjelo," podoktl Kvapil. „Dělali jsme zbytečné chyby na bloku, náš herní projev byl nemastný neslaný," pokračoval hrající kouč Hlučína.

První sadu vyhráli domácí, ve druhé se radoval z vítězství Hlučín. „Herně nám to nešlo, ale výhru jsme urvali bojovností, což bylo důležité," zdůraznil Kvapil. I když ve třetím hracím období byli šťastnější domácí, Hlučín nakonec zápas dotáhl do vítězného konce. Jedním z rozhodujících momentů zápasu byla rošáda v hostující sestavě, kdy trenér Kvapil posunul Martina Večeřu na účko a Kuchaře na smeč.

„V tiebreaku jsme si udržovali dvou bodový náskok a zápas zvládli," vydechl si Kvapil.

V sobotu se jeho tým představí na domácí palubovce proti Drásovu. První zápas má začátek v 10 hodin. V domácí sestavě se už objeví i Dihel, který byl pracovně mimo.

Šlapanice - VK Hlučín 2:3 (19, -24, 20, -20, -13)
Hlučín: Karčmář, Hladiš, Večeřa, Kuchař, Boček, Kvapil, libero Mika Balarin, Jaborský