Slezanky zápasy vyhrály a pojistily si druhé místo v tabulce. První set měl od začátku vyrovnaný průběh s mírnou herní převahou opavských volejbalistek. „Domácí volejbalistky bojovaly o každý balon a šlo se do koncovky, ta byla opravdu dramatická,“ uvedl opavský trenér Antonín Kutěj.

Drama nakonec ukončily hostující volejbalistky po pětatřiceti minutách úspěšným dvojblokem – 33:35. Druhý set se stal jednoznačnou záležitostí Kutějova výběru. Jeho ovečky dominovaly ve všech herních činnostech, v útoku výborně kombinovaly a domácím dovolily pouze sedm bodů.

„Jenomže Pražanky se dokázaly ve třetím setu vzchopit a hrál se vyrovnaný volejbal. Naše holky si zřejmě myslely, že se domácí porazí samy, a ztráta koncentrace nás stála třetí set,“ zlobil se Kutěj. Do čtvrtého dějství nastoupily Slezanky se snahou nepřipustit zápletku a brzy si vypracovaly pětibodový náskok.

„Ten jsme si udržovali až do samého závěru a dotáhli utkání k vítězství,“ uzavřel opavský trenér.

Poslední domácí zápas sehrají volejbalistky VK Opava v sobotu 7. 3. 2009 ve víceúčelové hale s béčkem Přerova. Vzhledem k odpolednímu utkání basketbalistů a večernímu utkání volejbalistů začíná zápas volejbalistek ve 13.00 hod.

Sokol Nusle - VK Opava 1:3 (-33, -7, 22, -21)
Sestava Opavy: Pokorná, Kostřicová, Martináková, Holystová, Kotková, Volková, libero Měchová – Vavrečková
#nahled|https://g.denik.cz/74/ab/optab_volejbal_zeny_8kolo_adm350.jpg|https://g.denik.cz/74/ab/optab_volejbal_zeny_8kolo.jpg|Tabulka I. ligy žen – finálové skupiny po 8. kole.#