„Děkuji divákům, byli skvělí, je radost hrát před takovým publikem. Troufnu si říci, že to Opavské je vůbec jedno z nejlepších," pochvaloval si atmosféru ve slezské metropoli kapitán týmu Aleš Holubec.

Trenér Zdeněk Šmejkal poslal do hry pozměněnou sestavu. Čechům se dařilo a hned první sada se stala jejich kořistí. „Dnes se nám dařily hrát těžké balóny. Zvládli jsme první set a to nás nakoplo," podotkl Zdeněk Šmejkal. Druhá sada nabídla velkou bitvu, Japonsko si drželo tříbodové vedení, ale šťastnější byli nakonec Češi.

Ve třetím setu už existovali na palubovce jen domácí. „Třetí set se proměnil v exhibici. Jsem rád, že se nám podařilo tenhle zápas vyhrát. Máme sice o jedno vítězství více než loni, avšak našim cílem bylo druhé místo ve skupině," podotkl Zdeněk Šmejkal.

Češi nakonec obsadili třetí příčku. „Osobně jsem si to dnes pořádně užil, dýchla na mě nostalgie," doplnil nahrávač Jakub Janouch, který právě v Opavě poprvé do velkého volejbalu nakoukl.

Česká republika - Japonsko 3:0 (19, 28, 13)
Rozhodčí: Pjaseckij (Běl.), Di Giacomo (It.). Čas: 82 min. Diváci: 1980
Česká republika: Janouch, Fila, Král, Finger, A. Bartoš, Holubec , libero Kryštof - R. Mach, Štokr, Haník. Trenér: Zdeněk Šmejkal