Opavané šli do posledních dvou kol jako lídr, a ne zcela s jistotou vítězství. Druhý celek v pořadí, Morávka, měla o čtyři body méně a případný totální výpadek Opavanů a dvě vítězství jejich pronásledovatelů mohly znamenat shodu bodů a teoretickou ztrátu prvního místa.

„Po dvou prohrách na půdě našeho největšího konkurenta a zaváhání při domácím utkání s Ostravou se náš náskok v čele tabulky ztenčil na pouhé čtyři body a před závěrečným derby s dlouholetým rivalem SK AZ Kylešovice hrozilo, že o první místo přijdeme,“ potvrzuje teoretické pohledy na tabulku hráč VK Opava Jan Pavelek.

V závěrečných dvou zápasech ale VK porazil Kylešovické 3:0 a 3:1 a potvrdil tak svůj letošní triumf, zatímco Morávka v prvním duelu s Karvinou vyhrála 3:0, ale ve druhém prohrála 2:3.

„Za první místo a také postup do kvalifikace o druhou ligu jsme moc rádi i vzhledem k tomu, že závěr sezóny byl pro nás tak dramatický,“ říká Jan Pavelek a připomíná, že tým řešil také problém se zraněními. Hned dvě z opor Petra Vlčka a Radima Tomáška totiž během sezony potkalo zranění a následná operace.

Přesto byla vidina postupu do baráže o druhou ligu velkou motivací, která hnala volejbalisty do bojů. „Díky psychické síle týmu, jeho soudržnosti i širokému kádru a velké podpoře diváků se vše podařilo. Celek tak zakončil nejúspěšnější sezonu za posledních několik let,“ pokračuje Jan Pavelek.

Opavany tedy teď čekají boje o právo hrát v příštím roce druhou ligovou soutěž. Kvalifikace by se měla uskutečnit 20. až 22. dubna. Podle našich informací by soupeřem Opavy mohl být Vyškov, jako druhý nejhorší účastník II. ligy, a vítězové krajských přeborů UK Olomouc, brněnská Lokomotiva-Ingstav.