Nejlepších čtrnáct týmů této věkové kategorie, které se do turnaje nominovaly podle žebříčku ABV, doplnily dvě domácí dvojice, které dostaly příležitost startovat na divokou kartu. Opavský oddíl SK Happy Sport měl tak ve startovním poli celkově šest svých dvojic. Vedle zkušených nasazených dvojic, kterými byly například domácí Veronika Šťastná s Alexandrou Vysockou nebo Markéta Jašková s Anetou Kalužíkovou, startovaly ve finálovém klání rovněž mladé začínající opavské dvojice, kterými byly Gabriela a Kateřina Rybkovy, Vladimíra a Petra Šťastných nebo Eliška Baďurová s Marií Čižmárovou. „S výkony opavských děvčat jsem spokojen. V některých zápasech jim chybělo více štěstí, ale to ke sportu patří,“ hodnotil účast domácích závodnic organizátor turnaje David Šťastný. K úplnému výčtu patří ještě vynucená neúčast Štěpánky Šťastné pro nemoc a Terezy Pecháčkové, která se těsně před turnajem velmi nepříjemně zranila.

V sobotu bylo odehráno čtyřiadvacet zápasů za velmi větrného a chladného počasí, které činilo některým hráčkám značné problémy. K překvapením těchto klání patří vyřazení prvních dvou nasazených párů a rovněž nebojácné vystoupení nejmladších účastnic turnaje, dvanáctiletých sester Vlaďky a Petry Šťastných z Opavy, které sklízely nemalé ovace domácích diváků. Do nedělních finálových bojů postoupilo nejlepších šest týmů, z toho čtyři dvojice prošly opravným pavoukem. K velké radosti opavských diváků si finálovou účast zajistil také domácí pár Jašková – Kalužíková. Bez porážky postoupila brněnská dvojice Reitrová - Melichárková a také dvojice Olympu Praha Bonnerová - Kvapilová.

I přes vynikající diváckou kulisu a povzbuzování několika desítek diváků se nepodařilo domácí dvojici postoupit do semifinále, když neudržela nadějné tříbodové vedení v třetím rozhodujícím setu, a prohrála tak s ostravskou dvojicí sester Vykydalových 2:1 na sety. Ty tak byly jediným zástupcem moravskoslezského regionu v semifinálových zápasech, kde však prohrály s nově složenou dvojicí Reitrová - Melichárková 2:0 a pak velmi nešťastně také v zápase o třetí místo. Smolná porážka s dvojicí Dostálová – Setínková byla pro ně až příliš krutá. Ve třetím rozhodujícím setu vedly po celou dobu dvoubodovým rozdílem, ale v koncovce se štěstí přiklonilo k pražskému páru a ten zvítězil 17:15.

Do finále postoupily zaslouženě dvě neporažené dvojice, a to brněnský pár Reitrová - Melichárková a proti nim nastoupily hráčky pražského Olympu Bonnerová s Kvapilovou. Byl to velmi vyrovnaný a kvalitní zápas dvou reprezentačních dvojic, ve kterém si děvčata z Olympu vytvořila malý náskok a ten si výborným výkonem po celou dobu hlídala. To stačilo k vítězství 2:0 na sety, které vítězky shodně vyhrály v poměru 21:18, a k zisku titulu mistra republiky. „Celá akce byla na vysoké úrovni. Postupně se představily nejlepší hráčky této věkové kategorie. Páry finalistek turnaje si zajistily účast na mistrovství Evropy v Brně,“ zakončil Šťastný. Turnaj patřil k vrcholům letošní opavské sezony plážového volejbalu. Jednoznačným vrcholem pak bude mezinárodní turnaj mužů a žen SONY ERICSON CUP 2007, který se v našem areálu uskuteční od 17. do 19. srpna. Na turnaji se fanouškům tohoto sportu představí nejlepší české reprezentační páry a zajímavé zahraniční dvojice.