V Opavě chtějí v tomto trendu pokračovat také v další sezoně. V té nakouknou také do evropských pohárů, což bylo jejich dlouhodobou prioritou. Zanedbávat ale nechtějí ani domácí soutěž, ve které by se v nadcházejícím soutěžním ročníku mohli pohybovat v tabulce opravdu vysoko. „V loňské sezoně jsme skončili na třetím místě, čímž jsme si zajistili účast v evropských pohárových soutěžích. V těch budeme usilovat o zviditelnění Opavy na volejbalové mapě. V popředí tabulky chceme hrát také v domácí lize, kde bereme umístění nejhůře do čtvrtého místa. Naším tajným cílem pak bude probojovat se do finále,“ řekl na úvod opavský manažer Lubomír Rabinský.

Tomu je jasné, že na takto široký záběr startů ve volejbalových soutěžích potřebuje silnou, a především širokou lavičku. Také proto v těchto dnech dochází k obměně mužstva a k výraznému posílení jeho kádru. Již dříve přišel do Opavy Jakub Rybníček z Kladna, jenž byl v minulém ročníku druhým nejvíce bodujícím hráčem extraligy. Z polské ligy míří do opavské víceúčelové haly nahrávač Tomáš Malčík, který by měl být na tomto postu plnohodnotnou náhradou za Michala Masného. Ten si vyzkouší zahraniční angažmá. Nejčastěji se v jeho případě skloňují jména španělských klubů. Od Malčíka, který již v Opavě před třemi léty působil a získal také zkušenosti se švýcarskou nebo rakouskou ligou, si vedení opavského klubu hodně slibuje. V minulém týdnu podepsal v Opavě smlouvu zkušený reprezentant Jiří Cerha, který do mužstva přichází z Ostravy.

Z maďarského mužstva Kazim Barczika, které je mistrem tamní volejbalové ligy, angažovalo vedení opavského oddílu přihrávajícího smečaře Tibora Szalaie. Těsně před uzavřením dohody o podpisu smlouvy je vedení Opavy také s dvaadvacetiletým, 203 centimetry vysokým přihrávajícím smečařem Štěpánem Frintou z Prahy. „Do konce týdne uzavřeme smlouvu ještě s jedním významným hráčem. Jedná se o reprezentanta jeho země. Jméno ani národnost zatím ale nemohu zveřejnit, dokud nebude naše dohoda jistá. Konkurence by se mohla snažit jej na poslední chvíli přetáhnout do svých řad,“ pokračuje ve výčtu posil manažer slezského týmu. Ten má v plánu se na konci prázdnin zúčastnit také kempu ve slovinském Mariboru, kde se šéfům mužstev přijedou ukázat američtí volejbalisté, usilující o angažmá v Evropě.

Rabinský má v plánu společně s trenérem Opavy Martinem Demarem posunout na post libera Vladimíra Kyselu. Šanci by měl dostat také talentovaný opavský odchovanec Jan Rodek na pozici nahrávače. Přípravu začnou opavští volejbalisté 25. července. Do jejího začátku se ale ještě nezapojí Cerha s Rybníčkem, kteří cestují na univerziádu do Thajska. Poslední červencový den odjíždí mužstvo na již tradiční čtrnáctidenní kondiční soustředění do Podvihovského Mlýnku. Poté již budou mít šanci zhlédnout všechny posily v akci také opavští diváci. Na začátku září bude Opava pořádat prestižní turnaj, kterého se dále zúčastní Ostrava, Kladno a polský Kędzierzyn. „Bližší informace o turnaji včetně přesného data konání ještě veřejnosti v průběhu léta poskytneme. Myslíme si, že to bude jakási odměna pro naše fanoušky, kteří jsou opravdu výborní,“ uzavřel rozhovor Rabinský. Ten na závěr zdůraznil, že jedná také o termínech dalších přípravných zápasů s jednotlivými kluby.