Trenéru Martinu Demarovi se před odjezdem do Liberce doslova rozpadla sestava. Vladimír Kysela si vykloubil rameno, Jozefa Piovarčiho nepustila na hřiště natržená šlacha palce a Jakub Rybníček ulehl s chřipkou. „Do Liberce jsme opravdu odcestovali s torzem, žádné závratné výsledky tak od nás asi nikdo čekat nemohl,“ uvedl trenér opavského týmu Martin Demar, který tak dal více prostoru mladým hráčům.

Na palubovce se objevil jak Rodek, tak Ševčík s Vlado Milevem. „Takový Rodek odehrál všechna utkání a na svůj věk si nevedl špatně,“ pochválil svého svěřence Demar a dodal: „Ale ani ostatní nehráli špatně. Snad až na dva sety, které jsme nezvládli.“ Opavští porazili České Budějovice 3:0 a stejným výsledkem prohráli s ČZU Praha a pozdějším vítězem libereckou Duklou, kterou devátého února čeká ve finále Kladno. Slezané se nyní musí dát zdravotně do pořádku. Další extraligový zápas je čeká 10. ledna v Liberci a čtrnáctého doma s Českými Budějovicemi.

„Rybníček začne brzy s tréninkem. Uvidíme jak na tom bude Piovarči, který jde sundávat sádru,“ monitoruje současnou situaci trenér. Hůře to už ale vypadá s Kyselou. „U něj to vypadá na dlouhodobější výpadek. Musíme nyní pracovat na shánění náhrady. Ve hře máme dva hráče,“ nastínil řešení problému Martin Demar.

Výsledky liberecké skupiny: Opava – České Budějovice 3:0, Opava – ČZU Praha 0:3, Opava – Liberec 0:3. Liberec – ČZU Praha 3:1, Liberec – České Budějovice 3:2, ČZU Praha – České Budějovice 3:0. Konečné pořadí: 1. Liberec, 2. ČZU Praha, 3. Opava, 4. České Budějovice.