Slezané naposledy doma přejeli úřadujícího mistra z Českých Budějovic. „Tohle utkání se nám opravdu povedlo. Na naši hru se dalo dívat. Hráči bojovali, volejbalem se bavili, a to je důležité,“ přehrává si v hlavě pondělní duel opavský kouč Martin Demar. Nyní jeho ovečky míří do Příbrami, týmu, který se po výborném začátku dostal do těžké krize a již několik týdnů nepoznal, jak chutná vítězství.

„V tom bude tento duel těžký. Příbram nesmíme podcenit. Už jednou jsme tak selhali,“ naráží trenér na předvánoční porážku se Zlínem. „Tehdy jsme, do té doby špatným výkonem, ožili mrtvý Zlín,“ kroutí hlavou Demar, jenž má na tento zápas obzvlášť špatné vzpomínky, protože za pozápasovou kritiku dostal disciplinární trest. V Příbrami ale už bude normálně na lavičce.

„Na utkání se těším. Hlavně nesmí dojít z naší strany k podcenění soupeře. V případě vítězství bychom se zase o něco více přiblížili k účasti v play off,“ poznamenal Martin Demar. Tradičně má opět problémy se sestavou. Celý týden netrénoval kapitán blokař v jedné osobě, Jiří Cerha. „Má skřípnutý nerv. Do utkání by ale měl nastoupit,“ věří Demar a dodal: „Jiná alternativa ani v současné době pro nás neexistuje.“