Na rozdíl od loňské sezony se tentokrát trenéru Martinu Demarovi nikdo nezranil. „Nikomu nemohu nic vytknout, všichni makali na sto procent. Ty dva týdny na mne působily velmi pozitivně a hlavně bez zranění,“ podotkl trenér Demar. „Kluci dostali pořádně do těla, šli doslova až na krev, u některých byl hlavně při bězích náběh na zvracení,“ pokračoval opavský trenér. I v tomto týdnu se budou Slezané ještě věnovat nabírání fyzické kondice. „Chodíme na Tyršák a také běhat do Slavkova. Zlehka začneme i s míčem v hale,“ nastínil program nejbližších dnů Martin Demar.

Kondiční trenér Petr Slavík se stará o fyzickou část přípravy.V sobotu odjíždí Opavští na turnaj do Kojetína. „Po té několikatýdenní dřině je tento turnaj dobrým zpestřením, kluci tak mají možnost alespoň vyskákat únavu,“ poznamenal kouč, který už očekává návrat Jakuba Rybníčka a Jiřího Cerhy z univerziády v Thajsku. „Příští týden se k mužstvu připojí. O letní zápřah ale nepřijdou, nic zadarmo nedostanou,“ pousmál se kouč a doplnil: „Asi devět dnů se jim bude věnovat kondiční trenér Petr Slavík. Budou trénovat samostatně.“ Právě spolupráci se zmiňovaným Petrem Slavíkem si volejbalisté hodně pochvalují. „Je to člověk na svém místě. Své práci rozumí a nám to ohromně pomáhá,“ zdůraznil trenér.

To, že je příprava náročná, potvrdili i sami hráči. „Připadám si jako atlet,“ podotkla s vážným výrazem ve tváři maďarská posila Salami Szalai, jeho kolega, přihrávající smečař Ital Valerio, kterého Opava testuje, dodal: „Ještě týden takové dřiny, tak je ze mne Ironman.“