Ze slov trenéra Martina Demara bylo cítit zklamání. „0:3 jsme s Ostravou doma prohráli vůbec poprvé, a to by se stávat nemělo,“ povzdechl si opavský trenér. Jeho svěřenci sice podali lepší výkon než ve čtvrtek s Ústím, ale stejně to bylo málo. „Hrát takhle s Ústím, tak vyhrajeme,“ podotkl Demar.

Opava začala derby špatně. Prohrávala a svého soupeře pustila až do čtyřbodového trháku. S blížící se koncovkou se ovšem začala zvedat. Demar se nebál pustit na palubovku mladíčka Rodka. „Honza Rodek nás nakopl. Má dobrý servis. Kdyby uměl přihrávat, hraje v základu. Je mladý, bez zkušeností a určitě jeho výkony půjdou nahoru. Navíc Malčikovi vyšel servis a rázem jsme vedli,“ vracel se k zápasu trenér.

Jenomže vedení 24:22 Opavští neudrželi a na světě byla dramatická koncovka. „Tu jsme nezvládli, a to se možná podepsalo na dalším vývoji duelu,“ míní Demar. Ostrava v dalších dvou sadách Opavě zvrat nepovolila a vyhrála 0:3. „Nemáme smečaře, oba Američani se zatím hledají a Szalai je stále zraněný. Situaci jsme již začali řešit, a není vyloučené, že se zde brzy někdo objeví,“ uvedl opavský lodivod. Nyní čeká na Slezany zápas na Kladně, které zatím ještě neprohrálo. „Musíme jít postupnými kroky a chytit se. S tím i pojedeme do Kladna,“ podotkl Martin Demar.