Hlučín – Nivnice 1:3 (22, -19, -27, -21)

Hrající kouč Hlučína Miroslav Kvapil opět musel na postu libera alternovat se smečařem Hladišem namísto zraněného Miky, ale v prvním setu to vůbec na hře Hlučína nebylo znát. „Začali jsme dobře, prostě jak se na favorita sluší. Nivnici jsme drželi pod sebou a možná, že nás i hladké vítězství v první sadě ukolébalo,“ začal rozebírat sobotní dvojzápas trenér Hlučína.

Druhé dějství se jeho týmu vůbec nepovedlo. „Vybrali jsme si ve druhém setu slabší chvilku, ale to už tak někdy chodí,“ utrousil Kvapil. Třetí set se začal hrát znovu pod taktovkou domácích. „Vlastně po celý jsme vedli a v koncovce už 24:22, bohužel ani jeden ze dvou setbolů jsme neproměnili, a to nás pro další průběh zápasu zlomilo,“ přiznal smutným hráčem Kvapil.

Čtvrtá sada domácím vůbec nevyšla. „Padla na nás deka, Nivnice hrála výborně, sbírala těžké míče a nám nešlo vůbec nic,“ hlesl kouč Hlučína.

Hlučín: Balarin, Plaček, Kvapil, Scheffczik, Boček, Večeřa, libero Hladiš – Karčmář, Jaborský

Hlučín – Nivnice 3:1 (-22, 22, 20, 20)

První set druhého utkání ještě vyhrála Nivnice, v dalším průběhu už měli ze zápasu více radosti domácí.

„S postupem času jsme se více a více dostávali do zápasu. Hráče jsem nabádal k trpělivosti, úspěch se nakonec dostavil. Ve druhém setu se nám podařilo obrátit nepříznivý výsledek, kdy jsme prohrávali 19:21, a to Nivnici položilo,“ popisoval klíčový moment druhého utkání Kvapil.

Hlučín: Karčmář, Hladiš, Skoták, Scheffczik, Boček, Jaborský, libero Balarin – Večeřa, Plaček