Trenér Miroslav Kvapil slíbil, že jeho tým se v novém kalendářním roce zvedne. První set nevyzněl pro domácí zrovna nejlépe. „Na naší hře byla vidět nesehranost, výkon byl mdlý a Litovel nás přejel,“ poznamenal trenér Kvapil.

Ve druhé sadě nastoupil místo Jaborského Skoták. „Zlepšili jsme obranu, začali lépe přihrávat,“ podotkl domácí stratég.

Hra Hlučína šla nahoru a k vidění byl krásný volejbal. Ve čtvrté sadě začali hosté zlobit, oba týmy se tahaly až do koncovky. „Závěr jsme zvládli dobře takticky, vůbec jsem si nepřipouštěl, že bychom mohli tento duel prohrát,“ přiznal Miroslav Kvapil.

Hlučín – Litovel 3:1 (-20, 20, 18, 26)
Hlučín: Karčmář, Hladiš, Jaborský, Schefczik, Boček, Večera, libero: Mika, střídali: Dědoch, Dihel, Skoták. Trenér: Miroslav Kvapil

I druhé utkání začal lépe favorit z Litovle. „V prvním setu nás doslova spláchli. My jsme zřejmě propadli uspokojení z prvního utkání,“ zlobil se Kvapil, který do druhého duelu poslal jinou sestavu. „Měl jsem k dispozici dvanáct hráčů a chtěl jsem, ať hrají všichni,“ doplnil trenér Hlučína.

Velké problémy dělal domácím hostující univerzál Černý, jenž v minulosti hrával extraligu a třeba v Odoleně Vodě byl dokonce Kvapilovým spoluhráčem. „Je vidět, že je to zkušený hráč. Náš Dihel si v některých případech s ním dokázal poradit a to mě těší,“ řekl hlučínský trenér.

Druhou a třetí sadu domácí vyhráli, ovšem čtvrtou nezvládli a šlo se do tie-breaku. Při otáčce vedli Slezané 8:7, avšak v závěru prohrávali 12:14. „Kluci nepanikařili a soustředěným výkonem výsledek otočili. Naši hru zvedl Schefczik. Dnes si kluci zaslouží velkou pochvalu za bojovnost, do hry dali i srdíčko. Velký dík patří našim divákům, kteří vytvořili výbornou atmosféru,“ rozplýval se Kvapil.

Hlučín – Litovel 3:2 (-12, 18, 21, -20, 14)
Hlučín: Balarin, Hladiš, Večeřa, Dědoch, Dihel, Jaborský, libero: Mika, střídali: Karčmář, Schefczik. Trenér: Miroslav Kvapil.