„Na přístup kluků si nemohu stěžovat, všichni makají na doraz. Pozitivum vidím i v tom, že se k týmu připojili oba marodi Kotrch s Plichtou,“ libuje si trenér Demar a dodává: „Kotouč (Tomáš Kotrch, poznámka autora). se dává rychle dohromady z operace slepého střeva a příští týden na turnaji v Dolném Kubíně by měl být k dispozici do hry.“

Jinak v prostředí Podvihovského Mlýnku našli volejbalisté ideální podmínky ke kondičnímu tréninku. „Máme naběháno a naježděno spousty kilometrů a vše bez remcání. Součastí přípravy je i posilovna, za kterou jezdíme do Kylešovic,“ řekl dále opavský lodivod. Na míč si jeho svěřenci sáhli pořádně až v pátek, den před odjezdem na turnaj do Chlumce.

„Bylo to takové malé zpestření týdenní dřiny,“ doplnil trenér Demar. Ještě před započetím herního tréninku na štítínské antuce čekala na volejbalisty velká rozcvička, kterou vedl Jakub Rybníček, při které se volejbalová skupinka ztratila na chvíli i do vedlejšího kukuřičného pole. „Zašívat se chtějí. Rybo, zpátky,“ volal na své podřízené trenér mačkající stopky v ruce.

Následoval fotbálek mezi mladými a starými. Ti ostřílenější vedli 3:0, nakonec ale o vítězství rozhodli až v prodloužení. „Sranda končí, vezmeme si míče a jdeme na to,“ svolával hráče na přilehlý kurt Martin Demar, jehož páteční trénink sledoval pozorně z lavičky i ředitel klubu Lubomír Rabinský.

A co čeká volejbalisty v tomto týdnu? „Opět budeme pracovat na kondici. Nejspíše zařadíme do programu i plavání. Celý blok pak uzavřeme dvoudenním turnajem v Dolním Kubíně,“ nastínil nejbližší program Demar.

Chlumec nad Cidlinou: dvě porážky, dvě remízy

Během sobotního antukového turnaje v Chlumci nad Cidlinou absolvovali opavští volejbalisté čtyři utkání, ani v jednom ovšem na vítězství nedosáhli. Remizovali 1:1 s reprezentačním výběrem a Libercem.

Poté přišly na řadu dvě porážky 0:2 od Benátek a Prahy. „Výsledky v současně době pro nás nehrají žádnou roli. Podle ohlasů z ostatních týmů má zatím nejtvrdší přípravu. Ostatní mužstva trénují již s míčem, což o nás říci nedá,“ komentoval vystoupení Opavy trenér Demar.

„Docela vekou šanci předvést se dostali i mladí hráči. Abych pravdu řekl, od některých jsem čekal více. Věřím, že jejich výkon půjde postupně nahoru,“ přeje si kouč.