„Ještě teď jsem z toho špatný. Věděli jsme, že na Kladno máme, vždyť u nás doma se nezmohlo téměř na nic,“ rozhodil smutně rukama opavský trenér Martin Demar.

„V rozhodujícím pátém zápase jsme dojeli na nízký strop v kladenské hale. Domácím šel servis, a to je v takové ‚králikárně‘, jakou má Kladno, silná zbraň,“ doplnil trenér. Nyní čeká na jeho družinu souboj „jenom“ o bronz.

„Já vím, že motivace se hledá těžko. Přece jen jsme pomýšleli na víc, obzvlášť poté, jak se série vyvíjela,“ připomenul Demar dvě hladká vítězství v opavských odvetách, kterými Slezané srovnali nepříznivý průběh semifinále a vynutili si rozhodující pátý duel minulou sobotu v Kladně. V něm ale prohráli 1:3.

O tom, že utkání o třetí místo jeho kluci vypustí, ale nemůže být řeč.

„Musíme si všechno srovnat v hlavě. Budeme hrát o medaili, a to byl náš předsezonní cíl,“ pověděl trenér Slezanů. Soupeřem opavského výběru bude rival ze sousední Ostravy. „Určitě bude mít celá série náboj. Pro Ostravu, která je favoritem, hovoří fakt, že měla delší čas na odpočinek,“ míní trenér Opavy, který věří, že o bronzové střetnutí bude zájem i mezi diváky.

„To, co předváděli naši fanoušci při čtvrtfinále a semifinále, bylo famózní. Už pro ně musíme medaili uhrát,“ podotkl Martin Demar. I samotní hráči mají o motivaci jasno. „Tomáš Fila ani Petr Kovář ještě žádnou medaili nemají. Chceme je i pro ně vybojovat,“ shoduje se opavská kabina.

První zápas série se hraje v Ostravě, dnes (18. dubna) od 17 hodin. Odveta se hraje v Opavě ve středu 22. dubna, případný třetí duel se může hrát opět v Ostravě příští sobotu, tzn. 25. dubna.

Smečař Peter Valaštek: Doufám, že Ostravu ve dvou zápasech vyřídíme

První zápas play off extraligy o třetí místo dnes čeká na opavské volejbalisty v Ostravě. Opava pod vedením trenéra Martina Demara by ráda po neúspěšném ataku finálové účasti získala alespoň bronz.

„Chtěli jsme do finále, bronz bude malou náplastí,“ tvrdí slovenský smečař ve službách Opavy Peter Valaštek. Slezané v semifinálovém souboji podlehli Kladnu 2:3 na zápasy. „Sami cítíme, že finále bylo opravdu blízko. Ještě jsme s pocitem zklamání nevyrovnali. Ostravu chceme porazit, rád bych ji vyřídil ve dvou zápasech tak, aby ve středu večer byl už klid,“ řekl odhodlaně Peter Valaštek, který ve své sbírce má už tři bronzové medaile.

Jednu urval právě s Opavou a dvě ještě v dresu Myjavy. „Loni jsem hrál ještě finále slovenské extraligy s Novým Mestom na Slovensku,“ doplnil výčet svých úspěchů. Zklamání zažívá ale i ostravský tým, přece jenom i svěřenci Jaroslava Tomáše si brousili zuby na nejcennější kov.

„Zápas o třetí místo je vždy soubojem týmů, které prožily zklamání. Je to hodně o motivaci a psychice,“ míní Valaštek. „V náš prospěch může hovořit zápasová rozehranost,“ dodává zkušený slovenský smečař.

Otázka ale je, v jakém složení Opavští do Ostravy pojede. „Náš tým napadla choroba. Uvidíme, jak na tom v den zápasu budeme,“ nechtěl být Valaštek včera konkrétnější.