Mittal Ostrava - Opava 3:1 (12, -11, 24, 12)

Opava měla katastrofální vstup do zápasu. „Než jsme se stačili pořádně rozkoukat, bylo po první sadě,“ nechápal opavský kouč Luboš Pecháček. Ovšem druhé dějství bylo opakem toho prvního. Opava ho vyhrála 11:25.

„Třetí sada byla zlomová pro další vývoj,“ podotkl kouč hostujících děvčat. „Podařilo se nám otočit výsledek ze stavu 15:12 na 16:19, jenomže poté přišla sporná rozhodnutí rozhodčích a Ostrava otočila vývoj setu ve svůj prospěch,“ popisoval rozhodující moment prvního duelu trenér Pecháček.

„Holky cítily křivdu a nebyly schopné se již na 4. set zkoncentrovat. Přesto musím říci, že domácí mladé hráčky vyhrály zaslouženě,“ uznal trenér poraženého družstva.

Opava: Pecháčková, Haasová, Bednaříková, Smijová, Bartošová, Zamykalová - libero Štenclová

Mittal Ostrava - Opava 3:2 (19, 20, -24, -17, 11)

Druhý zápas přinesl pětisetovou bitvu. „Druhý zápas jsme nezačali špatně, ale postupem času jsme kupili chybu za chybou a vypadalo to na jednoznačnou záležitost domácích. Třetí set byl vyrovnaný, nám se podařilo v polovině setu odskočit na 2 – 3 body, a i když jsme v koncovce znervózněli, dotáhli jsme ji do vítězného konce,“ komentoval Luboš Pecháček.

„Čtvrtý set byl naší jednoznačnou záležitostí, a tak měl rozhodnout tie–break. Ten byl jak na houpačce, ale v jejím závěru se štěstí přiklonilo na stranu domácích,“ pokrčil smutně rameny trenér Opavy, který byl pořádně naštvaný:

„Z výkonu a přístupu některých hráček jsem opravdu rozčarován. Působili jsme chladně a profesorsky. Přísnější měřítko snesou v našem týmu snad tři hráčky. Snad v posledních duelech ještě zabodujeme,“ přeje si Luboš Pecháček.

Opava: Pecháčková, Haasová, Bednaříková, Smijová, Bartošová, Zamykalová – libero Štenclová – Prusková